DODAJ

Wrocław: Narnia wybuduje mieszkania na Osobowicach. Kupiła miejskie działki

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Narnia wybuduje mieszkania
Mariusz Bartodziej
2018-10-03 09:02:03
Wrocławski deweloper zapłacił prawie milion złotych za teren przy ulicy Ostrzeszowskiej. Może zrealizować na nim osiedle wielorodzinne. To będzie jego druga inwestycja.

Magistrat rozstrzygnął 7 września przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Ostrzeszowskiej, w sąsiedztwie ul. Krotoszyńskiej. Cena wywoławcza wynosiła 730 tys. zł netto. Zgłosił się tylko jeden uczestnik – Narnia Sp. z o.o. Zaoferował 737 tys. 300 zł.

Powierzchnia działek 81/3, 101/6 oraz 102/4 wynosi 2364 mkw. Nowy właściciel może je przeznaczyć, zgodnie z planem miejscowym, pod zabudowę wielorodzinną, uzupełnioną o usługi w parterach i zieleń urządzoną.

UM Wrocławia


Deweloper obecny od czterech lat

Deweloper Narnia funkcjonuje od 2014 roku. Jego pierwszą inwestycją jest Willa na Gorlickiej, przy ul. Gorlickiej 24-24a. Wybudował ją we wrześniu 2016 r., a oddał do użytku w marcu ubiegłego roku. Znajduje się w niej siedem mieszkań – po dwa na drugiej i trzeciej kondygnacji oraz na poddaszu, a jedno na parterze z dostępem do ogródka. W budynku mieszczą się ponadto cztery garaże (dwa dwu- i dwa jednostanowiskowe), a na zewnątrz cztery miejsca postojowe.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Osobowice w rozbudowie

Inwestycja mieszkalna planowana przy ul. Ostrzeszowskiej nie będzie jedyną na tym osiedlu w niedalekiej przyszłości. Mieszkań przybędzie też przy ul. Jarocińskiej. W czerwcu informowaliśmy, że prywatny inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Za to w lutym donosiliśmy, że na Osobowicach po raz trzeci zamierza zainwestować Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.