DODAJ

Rodzinne Osobowice – Narnia przygotowuje budowę mieszkań na północy Wrocławia

Mieszkania i domy / Wrocław
Rodzinne Osobowice – Narnia
Mariusz Bartodziej
2019-11-21 08:21:53
Miasto sprzedało teren przy ulicy Ostrzeszowskiej w ubiegłym roku. Wrocławski deweloper zaoferował, jako jedyny chętny, ponad 700 tysięcy złotych netto. Zrealizuje na nim dwuklatkowy budynek z ponad 20 lokalami. Dwa z nich będą miały indywidualne wejścia.

Narnia Sp. z o.o. (zrealizowała już Willę na Gorlickiej) złożyła 30 października wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Ostrzeszowskiej na Osobowicach (w sąsiedztwie ul. Krotoszyńskiej). Planuje rozpocząć prace z początkiem 2020 roku, a zakończyć w 2022 r. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Marchit.

Inwestycja obejmuje działki nr 81/3, 101/6 oraz 102/4, o łącznej powierzchni 2364 mkw. Miasto sprzedało je we wrześniu ubiegłego roku. Cena wywoławcza wynosiła 730 tys. zł netto. Narnia, jako jedyna chętna, zaoferowała 737 tys. 300 zł.

UM Wrocławia


Mieszkania z ogrodem, antresolą lub tarasem

Rodzinne Osobowice to dwuklatkowy budynek wielorodzinny z dwiema kondygnacjami nadziemnymi. Znajdą się w nim 22 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej 1345,43 mkw. (parter 528,48 mkw., a pierwsze piętro + antresola 816,95 mkw.). Będą dostępne w układach od jedno- do czteropokojowego, w metrażach 39-88 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki, a na piętrze – antresole lub balkony/tarasy. Do dwóch lokali na pierwszej kondygnacji poprowadzą indywidualne wejścia.

Mieszkańcy skorzystają z dwóch parkingów naziemnych – jednego na 23 stanowiska i drugiego na cztery miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Deweloper zaplanował też 20 komórek lokatorskich w części podziemnej budynku. W środku znajdzie się też kotłownia gazowa.

Do tego szeregówki

Na Osobowicach powstaną też nowe domy. Inwestycja jest już w budowie od lutego. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. realizuje przy ul. Lipskiej Leśną Przystań. Na osiedle składa się blisko 30 trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Są cztero- lub pięciopokojowe, o metrażach do 145,9 mkw. O szczegółach pisaliśmy w maju.

materiały inwestora