Start budowy odcinka Łany-Długołęka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia coraz bliżej

Start budowy odcinka Łany-Długołęka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia coraz bliżej

REKLAMA
Coraz bliżej startu budowy kolejnego, tym razem północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, pomiędzy Długołęką a Łanami. Wniosek o zezwolenie na jego budowę. Ten ponad 10 kilometrowy odcinek ma powstać do do 2020 roku. Kilka dni temu generalny wykonawca inwestycji, firma Strabag złożyła u wojewody wniosek o pozwolenie na budowę.
Nowa droga będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku, wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu, na którym wybudowane jest już rondo. Trasa poprzez dwujezdniowy wiadukt drogowy przekroczy linię kolejową nr 292 Jelcz Miłoszyce – Wrocław Osobowice oraz planowaną Trasę Swojczycką. Nad terenami Natury 2000 i rzeką Widawą poprowadzony zostanie most o długości prawie 180 metrów. Nowy, północny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia zostanie włączony do drogi krajowej nr 98 i kończyć się będzie w miejscu skrzyżowania z łącznikiem "Długołęka" Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
Materiały inwestora
REKLAMA
Realizacja odcinka odcinek Łany-Długołęka rozpocznie się przy skrzyżowaniu z ul. Strachocińską we Wrocławiu, gdzie powstało już rondo 

Inwestycję przeprowadzi konsorcjum Strabag, z którym to władze Dolnego Śląska w 2017 roku podpisały umowę na zaprojektowanie i budowę tej trasy. Koszt budowy całego 10-kilometrowego odcinka to około 105 mln złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA