Będą korki na wschodzie miasta? W Siechnicach poważne utrudnienia w ruchu

Będą korki na wschodzie miasta? W Siechnicach poważne utrudnienia w ruchu

Wrocław
REKLAMA

Duże zmiany w organizacji ruchu na wakacje zaplanowali drogowcy na trasie z Wrocławia do Oławy. W Siechnicach z powodu budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia zmieni się organizacja ruchu i staną ograniczenia prędkości, uważać będzie trzeba też na pieszych.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu informuje, że od 1 lipca (niedziela) będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu na drodze krajowej nr 94 w Siechnicach, w rejonie skrzyżowania ul. Opolskiej z ul. Kościuszki.

Zmiana w organizacji ruchu będzie polegała na skierowaniu ruchu z drogi krajowej nr 94 w obu kierunkach przez fragment nowo wybudowanego ronda. Ze względów bezpieczeństwa dopuszczalna prędkość maksymalna na odcinku objętym zmianami w organizacji ruchu zostanie ograniczona do 40 km/h.


Jednocześnie wyłączony z ruchu zostanie wjazd z drogi krajowej nr 94 w ul. Tadeusza Kościuszki w Siechnicach. Dojazd do tej ulicy będzie możliwy przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną za wiaduktem w Siechnicach. Ruch pieszych będzie się odbywał wyznaczonymi i zabezpieczonymi traktami po placu budowy.

Wszystkie zmiany, o których mowa powyżej zostaną wprowadzone w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, by do minimum zredukować utrudnienia związane z samymi czynnościami wprowadzania nowej organizacji ruchu.

- Ograniczenia wprowadzane na wspomnianym odcinku drogi krajowej nr 94 są związane z budową odcinka trasy Bielany - Łany - Długołęka, a dokładnie czwartego etapu inwestycji na odcinku od drogi krajowej nr 94 do drogi wojewódzkiej nr 455. Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywała do końca września - informuje Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA