Lepiej omijać modernizowaną ulicę Grabiszyńską

Lepiej omijać modernizowaną ulicę Grabiszyńską

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Przez najbliższe trzy doby aż do nocy z soboty na niedzielę na spore utrudnienia mogą natrafić kierowcy jadący ul. Grabiszyńską do pl. Legionów. W rejonie ul. Zaporoskiej i Prostej prowadzone są prace remontowe, na szczęście ich większa część odbywa się w nocy i w weekendy.
Jednak nawet w dzień z powodu zwężenia niektórych odcinków jezdni tworzą się tutaj spore korki. Robotnicy nawet w godzinach szczytu zajmują się bowiem regulowanie wysokości krawężników, studzienek i spustów deszczowych. Główny prace, czyli frezowanie i układanie nawierzchni zaplanowano na trzy kolejne noce, począwszy od tej ze środy na czwartek. W tym czasie ruch kołowy będzie ograniczony do jednego pasa ruchu. W momencie prowadzenia robót na pasie przylegającym do wylotu ul. Prostej wyjazd z tej ulicy nie będzie możliwy.Podczas robót bitumicznych na wylocie ul. Zaporoskiej do Grabiszyńskiej ruch kołowy przejmie druga nitka Zaporoskiej.
 - Z uwagi na możliwe pogorszenie warunków atmosferycznych, czyli niskie temperatury, trudno określić na jakim odcinku zakres robót na Grabiszyńskiej i Zaporoskiej zostanie wykonany w układzie docelowym - wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Chodzi o frezowanie, ułożenie dwóch warstw nawierzchni oraz położenie siatki wzmacniającej na 100-metrowym fragmencie ulicy Zaporoskiej, prowadzącym do Grabiszyńskiej.
REKLAMA
Roboty na pewno będą kontynuowane w godzinach nocnych oraz podczas kolejnego weekendu. Wymiana nawierzchni kosztować będzie 900 tys. zł. Wykonawcą jest Pol Dróg Dolny Śląsk. Jak zapewniają urzędnicy prace potrwają do przedostatniego weekendu listopada.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA