Obwodnica Jarocina: Trwają przygotowania do budowy

Obwodnica Jarocina: Trwają przygotowania do budowy

wielkopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Podczas gdy potencjalni wykonawcy obwodnicy Jarocina uzupełniają swoje oferty złożone w przetargu na realizację trasy, prowadzona jest wycinka drzew pod budowę obejścia miasta. Do wycięcia przeznaczone jest ponad 7 ha drzewostanu.

 

Trwa usuwanie drzew

Utrudnienia związane z wycinką drzew pojawią się w najbliższą sobotę na drodze krajowej nr 11 na wjeździe do Jarocina od strony Witaszyc. Wycinka lasu na Tumidaju ruszyła w połowie stycznia i jest przeprowadzana na terenie powiatu jarocińskiego i siedleckiego. Prace potrwają do końca lutego.

 

Na uporządkowanie terenu leśnicy mają czas do 30 kwietnia. Lasy Państwowe są zobowiązane do wycięcia drzewostanu na powierzchni 7,3 ha, niewielka cześć tego tereny jest niezalesiona. Koszty wycinki pokrywa Nadleśnictwo Jarocin.

 

Wykonawcy uzupełniają dokumenty

REKLAMA

Równolegle z wycinką drzew, potencjalni wykonawcy obwodnic Jarocina uzupełniają dokumenty i składają wyjaśnienia, o które prosi je poznański oddział GDDKiA. W pierwszym etapie postępowania przetargowego wnioski złożyło 15 podmiotów, które w kolejnym etapie zostaną zaproszone do składania ofert cenowych.


Dyrektor GDDKiA w Poznaniu wyjaśnia, że po każdym przetargu do firm trafia korespondencja z prośbą o uzupełnienia ofert i złożenie wyjaśnień. Gdy do zamawiającego dotrą odpowiedzi oferentów, zostaną oni zaproszeni do przedstawienia ofert cenowych.

 

Jaka będzie obwodnica?

Obwodnica Jarocina będzie mieć długość około 13 km, powstaną na niej dwa węzły drogowe, 13 obiektów inżynierskich, drogi dojazdowe. Zakłada się też przebudowę i usunięcie kolizji, rozebranie obiektów budowlanych i elementów kolidujących z inwestycją.

 

Dzięki obwodnicy z Jarocina uda się wyprowadzić ruch tranzytowy, co skróci czas przejazdu przez miasto dla kierowców samochodów osobowych. W mieście uda się zlikwidować korki, a w sezonie letnim zwiększy się bezpieczeństwo ruchu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA