DODAJ

Wrocław: Leśna Przystań – WPB stawia szeregówki na Osobowicach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Leśna Przystań –
Mariusz Bartodziej
2019-05-06 09:56:22
Przy ulicy Lipskiej powstaje blisko 30 domów jednorodzinnych o metrażach przekraczających 100 metrów kwadratowych. Wrocławski deweloper przymierzał się do tej inwestycji już w 2017 roku. Mieszkańcy wprowadzą się za kilkanaście miesięcy.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. rozpoczęło 28 lutego budowę osiedla przy ul. Lipskiej (w sąsiedztwie Witkowskiej) na Osobowicach. Prace mają zakończyć się do 30 kwietnia 2020 roku. Projekt przygotowała pracownia Innova 2 Projektowanie i Usługi Inwestycyjne Anna Bożek-Nowicka.

Ceny przekraczają 800 tysięcy

Na Leśną Przystań składa się 28 trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Cztery z nich będą cztero- (124,46-125,09 mkw.), a pozostałe pięciopokojowe (132,75-145,9 mkw.). Wszystkie posiadają tarasy, garaże i działki o powierzchniach od 211 do 366 mkw. Ceny za dostępne lokale wynoszą 810-920 tys. zł. Osiedle będzie ogrodzone.

Staranność wykonania oraz dbałość w doborze materiałów to już znak rozpoznawczy WPB. Budynki wykonane są w sposób solidny, tak aby były bardziej odporne na czas i mogły cieszyć dłużej efektem nowości – zapowiada deweloper.

Więcej wizualizacji w galerii.

materiały inwestora


Pozwolenie dopiero przy drugiej próbie

O planach tej inwestycji donosiliśmy w lutym ubiegłego roku. WPB starało się od grudnia 2017 roku o uzyskanie pozwolenia na budowę budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o łącznej kubaturze 13,4 tys. metrów sześciennych. 23 lutego otrzymało jednak odmowną decyzję. Drugi wniosek złożyło po trzech miesiącach, a zgodę, na realizację zespołu domów o kubaturze 16,7 tys. metrów sześciennych, dostało w lipcu. Osiedle zajmie teren o powierzchni 1 ha.

Powstaną też nowe bloki

Mieszkańcy Osobowic mogą spodziewać się nowej inwestycji mieszkaniowej także przy ul. Ostrzeszowskiej, w sąsiedztwie Krotoszyńskiej. Spółka Narnia Sp. z o.o. wylicytowała na miejskim przetargu nieruchomość o pow. przeszło 2 tys. mkw. Była jedynym uczestnikiem. Zapłaciła ponad 700 tys. zł netto. O szczegółach pisaliśmy w październiku.