DODAJ

Wrocław: WPB stawia na Krzyki po raz trzeci. Dokupiło ziemi pod osiedle

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: WPB stawia na
Mariusz Bartodziej
2018-11-29 08:40:35
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane wybudowało już w rejonie ulicy Przyjaźni niemal 450 mieszkań. Planuje realizację w pobliżu kolejnych, przy ulicy Skarbowców. W tym celu wylicytowało za niemal 700 tys. zł miejski teren.

Magistrat rozstrzygnął 22 października przetarg na sprzedaż nieruchomości przy zbiegu ul. Skarbowców i Szarugi, o powierzchni 1173 mkw. Jest przeznaczona w planie miejscowym pod zabudowę wielorodzinną lub usługi.

Z uwagi, iż nie spełnia kryteriów samodzielnej działki budowlanej, przetarg ogranicza się do właścicieli nieruchomości przyległych do działki nr 9/5 lub 10/7 – zapowiadali urzędnicy.

UM Wrocławia


Do postępowania zgłosiło się tylko Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Przebiło cenę wywoławczą o 6,9 tys. zł, oferując 696,9 tys. zł netto. Na razie nie zdradza swoich planów.

Na dzień dzisiejszy nie mamy kompletnych informacji odnośnie inwestycji przy ul. Skarbowców – informuje nas Weronika Udycz z WPB.

Wrocławski deweloper zrealizował w okolicy już dwie inwestycje. Cztery lata temu zakończył prace nad budynkiem wielorodzinnym Siostrzana przy ul. Siostrzanej. Utworzył w nim 20 mieszkań o powierzchni od 34 do 51 mkw. A w 2005 roku wybudował w dwóch etapach 428 lokali mieszkalnych przy ul. Przyjaźni.

materiały inwestora


Setki nowych mieszkań w okolicy

W tym rejonie powstanie w najbliższych latach jeszcze co najmniej kilka inwestycji mieszkaniowych. O czterech z nich informowaliśmy w lipcu. Wśród deweloperów, którzy planują budować mieszkania w okolicy, jest Archicom S.A.