Zamieszkaj w spokojnej, zielonej okolicy. Poznaj Osiedle nad Widawąźródło: Materiały inwestora

Zamieszkaj w spokojnej, zielonej okolicy. Poznaj Osiedle nad Widawą

Artykuł sponsorowany
Osiedle nad Widawą
adresWrocław, Kurlandzka
inwestorRobyg S.A.
REKLAMA
Na północy Wrocławia powstanie nowe osiedle dla osób ceniących spokój, wytchnienie od zgiełku miasta i lubiących wypoczynek na świeżym powietrzu. To położone w malowniczej okolicy w dorzeczu Widawy, od której wzięło swoją nazwę, Osiedle nad Widawą. Nowy projekt ROBYG WPB to 138 mieszkań, a także pakiet ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań.
Lokalizacja nowego osiedla na północy Wrocławia nie jest przypadkowa. – To nasza kolejna – po Uroczysku, inwestycja w tej części miasta. Bez wątpienia atutem tej lokalizacji jest cicha okolica  i spokojna atmosfera, a do tego bliskość terenów zielonych, która sprzyja odpoczynkowi i rekreacji – wyjaśnia Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG. Osiedle powstanie przy ulicy Kurlandzkiej. Pobliskie nabrzeże Widawy jest doskonałym miejscem do spacerów, joggingu czy rowerowych przejażdżek. Atrakcje w okolicy dopełnia ośrodek jazdy konnej oraz alpakoterapii.
Osiedle nad Widawą to kameralne osiedle o niskiej zabudowie. Powstaną tutaj 3 budynki wielorodzinne o trzech kondygnacjach: łącznie 138 mieszkań o starannie przemyślanych, praktycznych układach. Będą miały od 1 do 4 pokoi, a ich metraże wahają się od 25 do 76 mkw. Mieszkania będą miały balkony lub ogródki. Na osiedlu znajdzie się podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie, ogólnodostępna rowerownia i plac zabaw.
Deweloper zapewnia także pakiet ekologicznych rozwiązań, podobnie jak w innych wrocławskich inwestycjach: panele fotowoltaiczne na dachach, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz nowoczesny system Smart House w mieszkaniach, który pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej i obniżyć rachunki za media. – Chcemy tym samym podkreślić, że dbałość o środowisko, a także o komfort i oszczędności przyszłych mieszkańców są dla nas ważne. Chcemy wyznaczać nowe standardy na rynku mieszkań – wyjaśnia Joanna Chojecka.
REKLAMA
Osiedle nad Widawą to nie jedyna inwestycja ROBYG We Wrocławiu. Grupa ROBYG S.A. działa we Wrocławiu od 2018 roku, a w maju zeszłego roku przejęła Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, stając się tym samym ważnym graczem na wrocławskim rynku nieruchomości. – Jesteśmy jednym z największych deweloperów w Polsce, a Wrocław jest dla nas ważnym miastem. Chcemy być tu silnie obecni i widać to w naszym dynamicznym rozwoju – wyjaśnia Joanna Chojecka.
Łącznie z najnowszym projektem Osiedle nad Widawą, w trakcie realizacji jest 5 inwestycji oraz 754 mieszkań lub domów. Po włączeniu WPB deweloper kontynuuje projekty wrocławskiej spółki: obecnie trwa rozbudowa kolejnego etapu inwestycji Wojszyckie Alejki. W ubiegłym roku deweloper zakończył budowę Leśnej Przystani, a w tym roku – Willi nad Potokiem, czyli dwupiętrowego budynku w stylu miejskiej willi z 13 mieszkaniami. Nowością w ofercie dewelopera jest Kameralna Olszówka – inwestycja od początku prowadzona pod szyldem ROBYG WPB. To 3-piętrowy budynek wielorodzinny z garażem podziemnym i dziedzińcem, w którym powstanie 55 funkcjonalnych mieszkań. Trwa również rozbudowa największej inwestycji dewelopera – ROBYG Jagodno. To multifunkcyjne osiedle, na którym powstanie 13 budynków wielorodzinnych, 182 domy w zabudowie atrialnej i 22 w szeregowej. W tym roku deweloper przekazał mieszkańcom 5 budynków na Jagodnie, a obecnie jest w trakcie przekazywania domów szeregowych i atrialnych w ramach pierwszego i drugiego etapu. W kolejnych latach ROBYG planuje dalszą ekspansję na wrocławskim rynku i wprowadzenie do sprzedaży nowych inwestycji. 
Przez ponad 20 lat działalności Grupa ROBYG sprzedała w Polsce ponad 26 tysięcy mieszkań. W tej chwili buduje w kraju blisko 6500 mieszkań. Deweloperowi zaufało już ponad 100 tysięcy klientów. Obecnie ma w ofercie blisko 1500 mieszkań, zaś cały bank ziemi w posiadaniu dewelopera daje perspektywy na 23 300 lokali.
REKLAMA