Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmieźródło: Materiały inwestora

Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie

Wojciech.Jenda
REKLAMA
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spokojnej części dzielnicy Chełm. W I etapie inwestycji wybudowanych zostanie 68 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach.

Via Flora to kameralne osiedle składające się z czterech 4-piętrowych budynków o klasycznej, modernistycznej architekturze. W I etapie inwestycji powstanie 68 mieszkań. Dzięki szerokiej palecie zróżnicowanych, funkcjonalnych układów nawet najbardziej wymagający nabywcy znajdą tutaj miejsce dla siebie. W ofercie uwzględniono zarówno kawalerki od 32 mkw. powierzchni, jak i przestronne, 96-metrowe lokale 4-pokojowe. II faza projektu z 88 mieszkaniami zostanie wprowadzona do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Do mieszkań na parterze będą przylegały ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach – przeszklone balkony. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy, energooszczędnych materiałów budowlanych lokatorzy będą mogli cieszyć się niższymi rachunkami za prąd i ogrzewanie. Do dyspozycji mieszkańców Via Flora oddane zostaną podziemne hale garażowe z pomieszczeniami na jednoślady, naziemne miejsca parkingowe oraz stanowiska dla rowerów. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe – specjalne tereny, obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.

Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja w zielonej, spokojnej części gdańskiego Chełma. Okolica ta łączy w sobie zalety rozwiniętej infrastruktury lokalnej, dogodnego dojazdu do centrum i obwodnicy miasta z bliskością terenów rekreacyjnych oraz licznych tras spacerowych. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół oraz przedszkoli. Czas na świeżym powietrzu będzie można spędzać na wiele sposobów – w zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia z pewnością docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem "Augustowska" czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska. 

To nie koniec zalet lokalizacji Via Flora – osiedle od gdańskiej starówki dzieli mniej niż 5 km. Drogą krajową nr 91 szybko dojedziemy do obwodnicy miasta. Alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska. Do najbliższych przystanków autobusowych i tramwajowych dojdziemy stąd w ciągu kilku minut.

W projekcie Via Flora połączyliśmy nacisk na komfort mieszkańców z wygodą codziennego życia, jaką daje lokalizacja w śródmiejskiej dzielnicy. Jestem przekonany, że dzięki rozwiniętej infrastrukturze lokalnej oraz dobrej komunikacji z innymi częściami Trójmiasta osiedle Via Flora będzie co najmniej tak samo popularne, jak inne nasze inwestycje w Gdańsku – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Ukończenie I etapu planowane jest na lipiec 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 600 zł za metr kwadratowy.

Via Flora to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży wciąż znajdują się: Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników na Letnicy, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach oraz Przy Alejach na Zaspie.

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA