DODAJ

Wrocław: WPB szykuje swoją trzecią inwestycję mieszkaniową na Krzykach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: WPB szykuje swoją
Mariusz Bartodziej
2019-07-04 08:45:52
Po osiedlach zrealizowanych przy ulicach Siostrzanej i Przyjaźni przychodzi czas na tę przy Skarbowców. Wrocławski deweloper dokupił w tej lokalizacji ziemi w ubiegłym roku na miejskim przetargu. Zapłacił niemal 700 tysięcy złotych netto. Teraz trwa proces administracyjny związany z wydaniem zgody na prowadzenie robót.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. złożyło 2 maja wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Skarbowców (blisko zbiegu z ul. Szarugi) budynku wielorodzinnego. Ma stanąć na działkach nr 9/5, 10/7, 11/3, 12/3, 13/3, 14/1 oraz 15/1, o łącznej powierzchni 4 176 mkw. Za projekt odpowiada pracownia Innova 2 Projektowanie i Usługi Inwestycyjne Anna Bożek-Nowicka. Deweloper nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia. Do jego najnowszych inwestycji należą osiedla Leśna Przystań na Osobowicach i Uroczysko na Sołtysowicach.

UM Wrocławia


Ziemia dokupiona jesienią

Miasto postanowiło w ubiegłym roku sprzedać parcele nr 9/5 i 10/7, o powierzchni 1173 mkw. Jako że nie spełniały kryteriów samodzielnych działek budowlanych, przetarg ograniczył się do właścicieli sąsiednich nieruchomości. Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane było jedynym chętnym. Przebiło cenę wywoławczą o 6,9 tys. zł, oferując 696,9 tys. zł netto.

UM Wrocławia


Ponad tysiąc nowych mieszkań od dwóch inwestorów

Krzyki pozostają atrakcyjnym kierunkiem obieranym przez deweloperów. W styczniu informowaliśmy, że Develia S.A. (poprzednio LC Corp) zrealizuje przy ul. Zefirowej osiedle Nowa Racławicka. W dwóch blokach znajdzie się przeszło 200 mieszkań. Ponadto miesiąc później zakupił za niemal 3 mln zł netto grunt przy ul. Mglistej, na którym chce postawić budynek z ponad 40 lokalami mieszkalnymi.

fot. Jakub Zazula


Na tę część miasta postawił też, ponownie, Archicom S.A. Wybuduje w ramach Plantów Racławickich 11 budynków wielorodzinnych z 800 mieszkaniami. Na początek oferuje blisko 250. O szczegółach pisaliśmy w maju.

materiały inwestora