Wrocław: Inwestor przebuduje dawny dom kardynała Meisnera na Stabłowicachfot. investphoto.pl

Wrocław: Inwestor przebuduje dawny dom kardynała Meisnera na Stabłowicach

REKLAMA
Przy ulicy Jeleniogórskiej żył dawniej były arcybiskup Kolonii, urodzony w Leśnicy, Joachim Meisner. Z kamienicy pozostał jednak już tylko parter. Prywatny inwestor dostał zgodę na prowadzenie prac dopiero przy trzeciej próbie.
Urzędnicy wydali 24 kwietnia pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę budynku przy ul. Jeleniogórskiej 2, z przeznaczeniem na funkcję biurową oraz usługową. Jego docelowa kubatura wynosi niemal 2,2 tys. metrów sześciennych. Znajduje się na działce nr 5/2, o powierzchni blisko 1,2 tys. mkw.
Inwestor wnioskował o wydanie zgody w październiku ubiegłego roku. W listopadzie uzupełniał dokumentację, a od lutego do kwietnia prowadził konsultacje z konserwatorem zabytków. Zatwierdzony projekt przygotował Andrzej Grzybowski z Pracowni Projektowej Alina i Andrzej Grzybowscy Architekci Andrzej Grzybowski.
UM Wrocławia
REKLAMA

Ponad rok starań

Właściciel nieruchomości trzykrotnie starał się o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie prac budowlanych przy ul. Jeleniogórskiej. Po raz pierwszy o zgodę na rozbudowę i nadbudowę dawnego domu zmarłego kardynała Meisnera wnioskowała spółka II Biura, w styczniu ubiegłego roku. Mimo uzupełnienia braków formalnych i dokumentacji urzędnicy odrzucili projekt po 3 miesiącach.
Inwestor i jego wspólnik, już prywatnie, złożyli w maju 2017 roku drugi wniosek z doprecyzowaniem przeznaczenia budynku na biurowiec. Tym razem także nie doszli do etapu konsultacji z konserwatorem. Otrzymali odmowną decyzję we wrześniu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA