Była galeria Śląska zmieni wygląd, a obok niej powstanie hotel

Była galeria Śląska zmieni wygląd, a obok niej powstanie hotel

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Teren po Galerii Śląska pójdzie pod młotek we wrześniu. Urzędnicy jeszcze go dokładnie nie wycenili, ale mówią, że mogą zażądać za niego nawet 100 mln zł. Działkę będą promować w Cannes, a razem z nią grunt pod hotel między al. Śląską, ul. Królewiecką a AOW.

Wiemy co się stanie z najsłynniejszym stawem Wrocławia. Najpierw dziura po marzeniu o Galerii Śląska przy Stadionie Miejskim porośnie trawą i pojawi się na niej gigantyczny baner reklamowy. Tak, żeby podczas Euro nie przynosiła nam wstydu.

Najważniejsze zmiany – czyli potencjalna zmiana właściciel – czeka to miejsce dopiero jesienią.

– Będziemy promować tę działkę podczas międzynarodowych targów nieruchomości w Cannes, a we wrześniu ogłosimy na nią przetarg – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny m.in. za nieruchomości.

– Ceny wywoławczej jeszcze nie znamy, ale spodziewam się, że za ten grunt dostaniemy kilkadziesiąt, jeśli nie ponad sto milionów złotych – dodaje.

Co ważne przedmiotem zakupu nie będzie projekt galerii handlowej stworzony przez ludzi Zygmunta Solorza. Można więc spokojnie założyć, że obiekt, który powstanie w tym miejscu nie będzie przypominał tego, który już dobrze znamy z wizualizacji. Jest to tym bardziej pewne, że plan miejscowy dopuszcza tu budowę obiektu, który będzie miał ponad 100 metrów wysokości.

Wiadomo już, że obok galerii handlowej – między al. Śląską, ul. Królewiecką a autostradową obwodnicą Wrocławia powstanie hotel. Działkę o pow. 8 tys. 872 mkw, która w najszerszym miejscu ma 62 metry także będzie promowana w Cannes.

- Chcemy żeby postał tam hotel. Tak będziemy się starali sprzedać tę działkę – mówi Adam Grehl.

REKLAMA
Autor: jagr

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA