DODAJ

Galeria Śląska

[Wrocław] Galeria Śląska 355[Wrocław] Galeria Śląska 40574[Wrocław] Galeria Śląska 298160
[Wrocław] Galeria Śląska 108606[Wrocław] Galeria Śląska 26309[Wrocław] Galeria Śląska 20553[Wrocław] Galeria Śląska 20552
Za 150 mln euro na wrocławskich Maślicach powstanie galeria handlowa. Zysk z jej działalności zostanie przeznaczony na zbudowanie silnego piłkarskiego Śląska, który ma walczyć o mistrzostwo Polski i rywalizować w europejskich pucharach.

Galeria zostanie wybudowana obok stadionu na Maślicach. Czterokondygnacyjny budynek stanie na działce o powierzchni 6,8 hektara. Inspiracją dla architektów projektujących galerię była lekko zakrzywiona bryła stadionu.

Powierzchnia handlowo-usługowa zajmie około 60 tys. m kw., czyli nieco mniej niż w Magnolii. Na parterze i pierwszym piętrze znajdować się będzie około 150 sklepów, butików oraz hipermarket. Wyżej zaplanowano: multikino, bary, restauracje, punkty usługowe, fitness i spa oraz tor bowlingowy. Na parkingu pod budynkiem zmieści się 2,5 tys. samochodów.

Właścicielem galerii będzie piłkarski Śląsk należący do Zygmunta Solorza i miasta Wrocławia. Na jej budowę spółka piłkarska zaciągnie 150 mln euro kredytu w jednym z banków. Klub będzie go spłacać przez 25 lat po 20 mln zł rocznie. Zyski z galerii w całości mają być przeznaczane na spłatę kredytu i zwiększać budżet drużyny piłkarskiej. Dzięki tym pieniądzom Śląsk ma mieć wielomilionowy budżet, który umożliwi drużynie walkę o mistrzostwo Polski i grę w europejskich pucharach.

Rafał Dutkiewicz: - To ma być maszyna, taki samonapędzający się wehikuł, który zapewni duże pieniądze na działanie piłkarskiego Śląska.

Józef Birka, przewodniczący rady nadzorczej Śląska, szacuje, że dzięki galerii klub będzie dostawał rocznie ponad 20 mln zł. Zastrzega jednak: - Dziś niczego nie możemy jeszcze przesądzać.

Dutkiewicz i Birka są przekonani, że nie dojdzie do sytuacji, gdy zyski z galerii będą tak małe, że klub nic nie dostanie: - Z biznesplanu wynika, że to jest niemożliwe.

Już zostało wynajęte 40 proc. powierzchni handlowej, trwają negocjacje z kolejnymi firmami. Nie zdradzono jednak, jakie sklepy pojawią się w galerii. Nie wiadomo też, jaka będzie jej nazwa. Józef Birka deklaruje, że nazwę wybiorą w głosowaniu wrocławianie albo zostanie sprzedana firmie, która zapłaci za to najwięcej.

Atutem galerii ma być poprowadzona tuż obok Autostradowa Obwodnica Wrocławia i stadion, na którym rozgrywane będą mecze Euro 2012 oraz ligowe pojedynki Śląska. Budowa galerii ma rozpocząć się wiosną 2010 r. Otwarcie możliwe jest na Boże Narodzenie 2011 r., ale bardziej prawdopodobny termin to Wielkanoc 2012 r.

Koncepcję architektoniczną galerii stworzyła amerykańska pracownia Laguarda.Low, która jest autorem warszawskiej.
Szczegóły - [Wrocław] Galeria Śląska
inwestorWKS Śląsk Wrocław S.A.
Tomasz Matejuk 15.11.2016, godz. 11:49
[Wrocław] Galeria Śląska 298160
odpowiedz
Orzech 04.06.2015, godz. 10:11
Co dalej z dziurą przy stadionie? Rozmowy trwają, a w stawie przy arenie rechoczą żaby

Wrocławski magistrat prowadzi rozmowy z "rynkowym partnerem", który jest zainteresowany inwestycją na terenie niedoszłej galerii handlowej Śląska Wrocław tuż przy stadionie na Pilczycach. "Partner" ten - wspólnie z magistratem - miałby utworzyć przy stadionie kolejny wrocławski park technologiczny. Kto? Kiedy? Nikt o szczegółach nie chce rozmawiać.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
odpowiedz
Orzech 01.06.2015, godz. 19:49
Co z parkiem technologicznym w dziurze przy stadionie? „Rozmawiamy z poważnym partnerem”

Pod koniec zeszłego roku prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że na działce przy Stadionie Miejskim powstanie park technologiczny. Od tego czasu o planowanej inwestycji nic nie słychać. Urzędnicy zapewniają jednak, że nie wycofali się z tego pomysłu. - Jesteśmy w trakcie rozmów z poważnym partnerem biznesowym, który ma włączyć się w to przedsięwzięcie - mówią w magistracie.

Więcej: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,co- ... 24638.html
odpowiedz
Kajtman 13.01.2015, godz. 13:47
Niegospodarność przy budowie stadionu miejskiego, pomijanie procedury zamówień publicznych oraz wypłacanie premii wykonawcy stało się podstawą zawiadomienia prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez gminę Wrocław. Złożyła je delegatura NIK. Zdaniem kontrolerów NIK nieuprawniony był też zwrot nakładów na nieruchomość przeznaczoną pod budowę centrum handlowo-usługowego przy stadionie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 03.12.2014, godz. 00:52
Gmina Wrocław zapłaciła Zygmuntowi Solorzowi 18 mln złotych

We wtorek po południu na konto bankowe Zygmunta Solorza wpłynęło 18 mln zł, które gmina Wrocław zapłaciła biznesmenowi za prace wykonane na działce obok Stadionu Miejskiego.

Cały tekst: http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wrocl ... 8_mln.html
odpowiedz
Orzech 01.12.2014, godz. 20:27
Miasto ma nowy pomysł co zrobić z dziurą za 18 mln złotych

Miasto płaci Solorzowi 18 mln złotych i ma nowy pomysł, co zrobić z miejscem, gdzie kiedyś miała powstać galeria handlowa Śląska.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
odpowiedz
Orzech 28.11.2014, godz. 18:37
[...] "- Inwestycja się nie udała, ale w tej chwili trwają rozmowy z inwestorem na temat zagospodarowania tego terenu. Nie będzie tam raczej centrum handlowego, ale szczegółów zdradzić nie mogę. Po zakończeniu rozmów w 2015 roku powiemy, co powstanie przy stadionie. Wtedy też kwota 18 mln zł zostanie zwrócona do miejskiej kasy, bo dostaniemy pieniądze za nieruchomość, gdy ta będzie już zagospodarowana przez nowego inwestora - wyjaśnia Filipowski." [...]
odpowiedz
Orzech 28.11.2014, godz. 18:36
Wrocław będzie musiał zapłacić byłemu dzierżawcy 18 mln zł za tzw. "dziurę" przy stadionie. Ten wycofał się z planów budowy galerii, gdy nie dostał kredytu. Miastu od kilku lat nie udaje sie sprzedać terenu z wielką wyrwą na środku. - Teraz rozpocznie się procedura wypłacania 18 mln zł. Na szczęście radni zabezpieczyli tę kwotę w budżecie - uspokajają urzędnicy - informuje TVN24.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 26.11.2014, godz. 23:39
Wrocław szykuje się do wypłaty milionów za dziurę, a potem...

Więcej: http://www.prw.pl/articles/view/39057/W ... -za-dziure
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję