DODAJ

Wrocław: Miasto sprzedaje teren przy Dworcu Świebodzkim. Oczekuje kilkunastu milionów złotych

Hotele / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzedaje teren
Mariusz Bartodziej
2018-11-02 08:34:18
Hotel, biurowiec, obiekt konferencyjny – m.in. to może powstać na działce przy placu Orląt Lwowskich na Szczepinie. Istniejąca zabudowa zostanie wyburzona. Miasto planowało sprzedaż tej nieruchomości od ubiegłego roku. Nowego właściciela mamy poznać za kilka miesięcy.

Magistrat ogłosił 18 października pisemny przetarg na sprzedaż działek nr 12/2 i 1/3 przy pl. Orląt Lwowskich 13-18/ul. Nabycińskiej 10. Cena wywoławcza wynosi 12,3 mln zł i jest zwolniona z podatku VAT. Termin składania ofert mija 28 stycznia. Chętni muszą m.in. podać informacje o swojej dotychczasowej działalności gospodarczej, przewidywanych źródłach finansowania zakupu terenu i realizacji przedsięwzięcia, a także zaprezentować koncepcję programowo-przestrzenną zagospodarowania obszaru. Otwarcie i formalna ocena propozycji nastąpi 4 lutego.

UM Wrocławia


Powierzchnia sprzedawanej nieruchomości wynosi 3246 mkw. Znajdują się na niej dwa budynki wykorzystywane na cele handlowo-usługowe (szykowane do rozbiórki) oraz parking. W planie miejscowym jest przeznaczona m.in. na hotel, biura, obiekty konferencyjne i kongresowe oraz handlowe, a także na parking. Powierzchnia zabudowy może stanowić maksymalnie 95% pow. terenu. Obecnie mieszczą się na nim również drzewa.

fot. Mariusz Bartodziej


Przy prowadzeniu prac budowlanych dopuszcza się wykorzystywanie i przekształcanie elementów przyrodniczych wyłącznie w takim zakresie, w jakim jest to konieczne w związku z realizacją konkretnej inwestycji – informuje Wydział Środowiska i Rolnictwa UM. – Jeżeli ochrona elementów przyrodniczych nie jest możliwa, należy podejmować działania mające na celu naprawienie wyrządzonych szkód, w szczególności przez kompensację przyrodniczą.

O tym, że miasto chce sprzedać tę nieruchomość, pisaliśmy w marcu ubiegłego roku. Tuż obok niej będzie przebiegała trasa tramwajowa, o której pisaliśmy wczoraj.

Biurowiec Centrum Orląt na sprzedaż

Właściciela zmieni także biurowiec Centrum Orląt, będący własnością EFL Service S.A. Firma planuje przenieść się w nową lokalizację w przyszłym roku. O szczegółach donosiliśmy w marcu.