DODAJ

Wrocław: Orange sprzedaje centralę przy parku na Karłowicach. Będzie nadbudowa?

Wrocław
Wrocław: Orange sprzedaje centralę
Mariusz Bartodziej
2019-01-23 12:40:20
Budynek przy ulicy Potockiego ma trzy kondygnacje. Nowy właściciel będzie mógł dobudować kolejne trzy. Operator komórkowy oczekuje dwóch milionów złotych.

Orange Polska S.A. ogłosił zamiar sprzedaży w trybie negocjacji nieruchomości przy ul. Potockiego 5-7, w bezpośrednim sąsiedztwie parku Jana Kasprowicza. Jej powierzchnia wynosi 2474 mkw. Stoi na niej trzykondygnacyjny budynek o pow. użytkowej 657 mkw. Znajdują się w nim trzy mieszkania, pomieszczenia centrali oraz garaż. Na zewnątrz znajduje się parking na około 15 miejsc. Firma oczekuje wstępnie 2 mln zł netto.

Orange Polska S.A.


Orange Polska S.A.


W otoczeniu mieści się kameralna zabudowa jednorodzinna. Sprzedawany budynek także będzie można przeznaczyć na mieszkania. Właściciel ma możliwość nadbudowy go o trzy kondygnacje.

Orange zastrzega sobie prawo dostępu do elementów infrastruktury teletechnicznej znajdujących się w piwnicy i na parterze. Zajmują ponad 300 mkw. Potencjalny inwestor może wspólnie z operatorem urządzić istniejącą infrastrukturę korzystniej pod względem powierzchni.

Orange Polska S.A.


Co nowego na Karłowicach?

Mieszkań w tej części miasta przybędzie za sprawą dewelopera M3 Invest Sp. z o.o. Realizuje przy ul. Przesmyckiego budynek wielorodzinny KarLOVEice. Znajdzie się w nim blisko 40 lokali. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Za to po sąsiedzku powstaje sklep sieci Kaufland. Teren przy zbiegu ul. Czajkowskiego i Długosza był długo ogrodzony. O rozpoczęciu budowy donosiliśmy w marcu.

Mieszkańcy doczekali się przebudowy terenu rekreacyjno-sportowego pomiędzy ul. Wacława Berenta a aleją Jana Kasprowicza. Inwestycja powstała w ramach kilku projektów z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Opisywaliśmy ją w kwietniu.

Na Karłowicach pojawi się też nowy hotel, realizowany przez grupę Arche. W zabytkowym Klasztorze będzie dostępnych m.in. prawie 100 pokoi. O szczegółach pisaliśmy rok temu.