DODAJ

Potockiego 25 – Wrocław Investment buduje kilkanaście apartamentów na Karłowicach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Potockiego 25 – Wrocław
Mariusz Bartodziej
2019-10-17 15:08:40
Nowe osiedle powstaje przy ulicy Potockiego. Składają się na nie dwa czterokondygnacyjne budynki z 14 mieszkaniami. Powierzchnia największych penthouse’ów sięga 120 metrów kwadratowych. Wrocławski deweloper zaplanował m.in. co najmniej jeden balkon dla każdego lokalu, ogrodową strefę relaksu oraz instalacje pod samochody elektryczne.

Wrocław Investment Sp. z o.o. prowadzi budowę przy ul. Potockiego 25 na Karłowicach. Planuje oddać inwestycję do użytku w IV kwartale 2020 roku. Na generalnego wykonawcę wybrał firmę Eltek Jerzy Maryniak. Projekt przygotowała pracownia KW Architekci. Sprzedaż trwa. Ceny zaczynają się od 13 900 zł/mkw.

120-metrowy penthouse i prywatny ogród

Osiedle Potockiego 25 tworzą dwa czterokondygnacyjne (dwa piętra i poddasze użytkowe) budynki wielorodzinne. Mieści się w nich 14 apartamentów (w każdym po siedem): 2 dwu- (29,46 mkw.), 8 trzy- (58,26-72,98 mkw.) i 4 czteropokojowe (109,61-119,79 mkw.). Do każdego przynależy przynajmniej jeden balkon (dwa lokale na parterze mają ogródki o powierzchni około 100 mkw.).

materiały inwestora


Deweloper zaplanował monitoring, windy obsługujące wszystkie kondygnacje, ogrodową strefę relaksu dla mieszkańców, a także 16 komórek lokatorskich o pow. 2,5-8 m. Ponadto w garażu podziemnym znajduje się 16 stanowisk dla samochodów z instalacją dla pojazdów elektrycznych.

Każde z miejsc garażowych będzie miało doprowadzone dodatkowe zasilanie umożliwiające, w zależności od systemu, albo montaż dedykowanej ładowarki, albo po prostu ładowanie z gniazdka – mówi nam Piotr Sokolski z Wrocław Investment.

Więcej wizualizacji w galerii.

Centrala na sprzedaż, wieża ciśnień do remontu

Mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze jednej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Potockiego, tuż przy parku Jana Kasprowicza. W styczniu donosiliśmy, że Orange S.A. chce sprzedać znajdującą się tam centralę. Oczekuje 2 mln zł netto.

Orange Polska S.A.


Zmiany czekają także zabytkową wieżę ciśnień przy ul. Berenta. Wrocławskie Centrum Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K.A. odkupiło ją od miasta w 2015 roku za ponad milion złotych. Zgodnie z warunkami przetargu, powinno skończyć rewitalizację jeszcze w tym roku, tymczasem nawet jej nie rozpoczęło. Zdążyło jednak uzyskać warunki zabudowy w związku z brakiem obowiązującego planu miejscowego. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

fot. Jakub Zazula