Wrocław: Orange sprzedał biurowiec na Szczepinie. Można go nadbudować i stworzyć mieszkaniaźródło: Orange Polska

Wrocław: Orange sprzedał biurowiec na Szczepinie. Można go nadbudować i stworzyć mieszkania

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Oczekiwania spółki telekomunikacyjnej wzrosły ostatecznie z prawie 4 do niespełna 9 milionów złotych netto. Nie zdradza jednak, za ile zbyła w czerwcu teren przy ulicy Czarnieckiego. W ubiegłym roku miasto wydało warunki zabudowy, które dopuszczają rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku oraz przerobienie go na mieszkania.
Orange Polska S.A. sprzedał 27 czerwca w trybie negocjacji prawo użytkowania wieczystego (do 2089 roku) nieruchomości przy ul. Czarnieckiego 31 na Szczepinie. Wszystkie informacje, w tym te o nabywcy i wartości transakcji, są objęte tajemnicą handlową. W ostatnim ogłoszeniu podał cenę 8,9 mln zł netto. W marcu rok temu informowaliśmy, że oczekiwał 3,6 mln zł, a cztery miesiące temu ta kwota wzrosła do 4,5 mln zł.
Powierzchnia działki nr 12/1 wynosi 2 202 mkw. Stoi na niej piętrowybudynek biurowo-techniczny o pow. całkowitej 1284,3 mkw. Warunkiem sprzedaży było m.in. ustanowienie bezterminowego prawa użytkowania 325,3 mkw. (54,7 mkw. w piwnicy i 270,6 mkw. na parterze).
UM Wrocławia

Powstanie blisko 30-metrowy blok z usługami?

5 lutego 2018 roku osoba fizyczna wystąpiła do magistratu o ustalenie warunków zabudowy dla tej parceli (nie jest objęta planem miejscowym). Chodziło o dopuszczenie rozbudowy i nadbudowy istniejącego biurowca wraz ze zmianą jego przeznaczenia na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową) i garażem podziemnym. Strony nie skorzystały z prawa wypowiedzenia się, dlatego urzędnicy wydali decyzję 6 września.
Ustalone warunki dopuszczają realizację 28-metrowej budowli z płaskim dachem, z elewacją frontową (od strony ul. Czarnieckiego) szeroką na 40 m. Przyszły inwestor może zabudować maksymalnie 45% pow. działki, a przynajmniej 25% przeznaczyć na zieleń. Obsługę komunikacyjną zapewni od strony ul. Lubińskiej przez istniejący zjazd. Przebuduje przy tym skrzyżowanie ul. Czarnieckiego i Lubińskiej. Musi zagwarantować minimum 1,2 miejsca postojowego na każde mieszkanie i 20 na 1000 mkw. pow. użytkowej usług.
Więcej zdjęć w galerii.
Orange Polska

W okolicy jedna budowa ruszyła

REKLAMA
Jedna inwestycja mieszkaniowa w rejonie ul. Lubińskiej/Poznańskiej/Legnickiej już powstaje. Vantage Development S.A. realizuje tam dziesięciopiętrowy budynek wielorodzinny Legnicka 33. Znajdzie się w nim niespełna 240 mieszkań oraz kilkanaście lokalami usługowych. Inwestor zapewnia 222 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, a do tego stanowiska naziemne. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Orange nadal sprzedaje we Wrocławiu

Operator telekomunikacyjny chce zbyć jeszcze inne nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska. W kwietniu donosiliśmy, że wprowadził do swojej oferty dawną, zabytkową Pocztę Paczkową przy ul. Purkyniego na Starym Mieście. Potencjalny inwestor może przerobić ją na biura, hotel, czy akademik.
Orange Polska
Orange sprzedaje też zabytkowy gmach przy ul. Powstańców Śląskich. Cena ofertowa za obiekt o powierzchni 11,6 tys. mkw., wraz z działką o pow. 8,6 tys. mkw., na której się znajduje, wynosi 39,9 mln zł netto. O szczegółach pisaliśmy w marcu rok temu.
fot. Mariusz Bartodziej
Do tego dochodzi centrala przy parku na Karłowicach, położona przy ul. Potockiego. Ma trzy kondygnacje, ale nowy właściciel będzie mógł dobudować kolejne trzy, o czym informowaliśmy w styczniu. Cena to 2 mln zł netto.
Orange Polska S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA