Wrocław: Stay Inn Apartments – CTE zamieni szkieletora na Szczepinie w biznesowy aparthotel źródło: materiały inwestora

Wrocław: Stay Inn Apartments – CTE zamieni szkieletora na Szczepinie w biznesowy aparthotel

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Quorum E
adresWrocław, Sikorskiego 34
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
Przy zbiegu ulic Sikorskiego i Rybackiej, w pobliżu Odry, już w 2015 roku miał funkcjonować hotel sieci Hilton. Choć budowa ruszyła, to od lat stoi w miejscu. Inwestycje dokończy wrocławski deweloper. Oferuje 100 lokali inwestycyjnych pod wynajem. Pierwsi goście skorzystają z nich za dwa lata.
Grupa CTE zainwestowała w niedokończony obiekt przy ul. Sikorskiego 34 na Szczepinie, niedaleko rzeki. Planuje rozpocząć prace budowlane w lutym 2020 roku, a zakończyć w drugiej połowie 2021 r. Projekt przygotowała pracownia ZAH Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą będzie sam inwestor. Zagospodaruje działkę nr 8/2, o powierzchni 678 mkw.
O naszym zaangażowaniu w realizację tego projektu zadecydował niepowtarzalny potencjał tej lokalizacji w połączeniu z dynamicznie rozwijającym się otoczeniem. Dodatkowym bodźcem jest popularność tego typu inwestycji wśród osób poszukujących możliwości atrakcyjnego zainwestowania kapitału – tłumaczy nam Andrzej Swoboda, wiceprezes zarządu Grupy CTE.
UM Wrocławia
fot. Jakub Zazula

100 apartamentów jako zaplecze hotelowe dla firm z parków biurowych

Stay Inn Apartments to aparthotel z siedmioma kondygnacjami nadziemnymi. Na parterze znajdą się dwa lokale usługowe, o powierzchniach 110 oraz 140 mkw. (w jednym z nich będzie restauracja). Piętra zajmie 100 apartamentów inwestycyjnych, po 17 na piętrach 1-5, na ostatnim 15 (o łącznej pow. około 2 370 mkw.). Metraże mieszczą się w przedziale 17-27 mkw. W większości będą dostępne dwuosobowe studia o średniej pow. 18 mkw. Ofertę uzupełnią 27-metrowe apartamenty dla rodzin. Najmowaniem lokali zajmie się krakowska firma DC Systems, właściciel marki operatorskiej Morent.
materiały inwestora
Wspólnie przeanalizowaliśmy dokładnie potencjał tej nieruchomości w kontekście potrzeb rynku a także jej niepowtarzalnej lokalizacji – wyjaśnia Andrzej Swoboda. – Biznesowy charakter tej części miasta w połączeniu z planowanymi inwestycjami w sąsiedztwie determinuje charakter naszego obiektu. Zakładamy, że budynek będzie funkcjonował jako hotel biznesowy zaspokajając potrzeby licznych firm zlokalizowanych w pobliskich parkach biurowych.
Goście mogą liczyć m.in. na całodobową recepcję i usługęsprzątania. Skorzystają z 30 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Przedsprzedaż apartamentów ruszyła. Ceny wynoszą od 196 do 257 tys. zł netto (11,2-11,8 tys. zł/mkw.).
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.
REKLAMA

Zamiast Hiltona powstał szkieletor

Wielu czeka na tę inwestycję od lat. Spółka Rialto z grupy kapitałowej West Real Estate poinformowała w lipcu pięć lat temu, że porozumiała się z siecią Hilton Wordwide. W efekcie przy ul. Sikorskiego 34 miał powstać hotel Hampton by Hilton Wrocław City Center West. Dzięki uzyskanemu miesiąc wcześniej finansowaniu o podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą, ruszyły prace ziemne, a do tego wykonano fundamenty. Prace miały skończyć się w 2015 roku.
Po trzech miesiącach okazało się, że w związku z koniecznością spełnienia rozmaitych wymogów dalsze prace ruszą dopiero wiosną 2015 roku. Pierwsi goście mieli skorzystać z obiektu na przełomie 2015 i 2016 roku. Inwestor nie dokończył jednak przedsięwzięcia.

Trzy hektary zagospodaruje Cavatina

StayInn Apartments powstanie w sąsiedztwie dużego kompleksu mieszkalno-biurowego. Cavatina Holding S.A. zakupiła nieruchomości po dwóch stronach ul. Sikorskiego, o łącznej pow. niemal 3 ha. Obok przygotowywanego przez CTE aparthotelu chce zrealizować biura, a nad Odrą mieszkania. W obu przypadkach uzupełni zabudowę o usługi. W tym tygodniu donosiliśmy, że rozpoczęła już starania o uzyskanie niezbędnych pozwoleń.
Investphoto.pl
Investphoto.pl

Co w miejsce budynku Orange?

To nie koniec planowanych inwestycji na Szczepinie. W sierpniu informowaliśmy, że Orange Polska S.A. sprzedał nieruchomość przy ul. Czarnieckiego. Stoi na niej piętrowy biurowiec, jednak wydane warunki zabudowy dopuszczają jego rozbudowę, nadbudowę oraz zmianę funkcji na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową) i garażem podziemnym.
Orange Polska

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA