Marvipol zakupił działkę w Warszawie, na której planowany był hotel Holiday Inn źródło: Materiały inwestora

Marvipol zakupił działkę w Warszawie, na której planowany był hotel Holiday Inn

Orzech
Orzech
REKLAMA
Za kwotę 20 milionów euro Unique Apartments Grunwaldzka, spółka zależna Marvipolu S.A. kupiła działkę przy Al. Jerozolimskich w Warszawie w okolicy Dworca Zachodniego. Na tej nieruchomości planowany był kompleks mieszkaniowo-hotelowy w skład którego miał wejść 217-pokojowy hotel sieci Holiday Inn.
W 2019 roku poprzedni właściciel działki uzyskał pozwolenie na budowę. Marvipoll S.A. na zakupionej nieruchomości planuje realizację kompleksu mieszkaniowego z około 500 lokalami. W ramach inwestycji powstanie również część usługowa.
Przypomnijmy, w 2017 r. podpisana została umowa między siecią hotel InterContinental Hotels Group a VHM Hotel Management na zarządzanie hotelem Holiday Inn w kompleksie Eurocentrum Hotel i Rezydencje, w którym planowana była także realizacja 390 apartamentów na wynajem
REKLAMA
Wiosną 2019 roku Capital Park otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Już w sierpniu tego samego roku poinformował o zawarciu warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży tej nieruchomości za kwotę 85,5 mln zł netto i przeklasyfikował działkę do kategorii aktywów trwale przeznaczonych do sprzedaży ze względu na zamiar przeprowadzenia transakcji w terminie do 12 miesięcy. Ostatecznie do umowy sprzedaży nieruchomości doszło po 24 miesiącach.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA