Na razie nie powstanie nowy hotel Staybridge Suites – Holiday Inn Express w Gdańsku-Oliwieźródło: Materiały inwestora

Na razie nie powstanie nowy hotel Staybridge Suites – Holiday Inn Express w Gdańsku-Oliwie

Orzech
Orzech
REKLAMA
1 maja 2021 roku, zgodnie z umową franczyzową podpisaną z siecią IHG jesienią 2018 r., Marvipol Development miał otworzyć w Gdańsku-Oliwie condohotelowy kompleks Staybridge Suites – Holiday Inn Express z 346 pokojami. Jednak do tego dnia nie rozpoczął budowy, co upoważnia IHG do rozwiązania umowy i naliczenia opłaty w wysokości 432 tys. euro. 
Pierwotnie Marvipol Development S.A. planował w Gdańsku budowę dużego kompleksu hotelowego przy ul. Grunwaldzkiej, w dzielnicy Oliwa, który miał składać się z 210-pokojowego Holiday Inn Express zlokalizowanego na niższych piętrach budynku oraz 136-pokojowego aparthotelu Staybridge od siódmego do dziesiątego piętra. 
Jak informuje Marvipol Development w "Skonsolidowanym Raporcie Rocznym za rok 2020" w rozdziale "Zobowiązania warunkowe": "Zgodnie z postanowieniami umowy Spółka zobowiązała się do zrealizowana budowy i otwarcia działalności hotelowej pod w/w markami do 1 maja 2021 r. Umowy przewidują możliwość rozwiązania umowy przez IHG Hotels Limited wraz z naliczeniem opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Wysokość opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umów wynosi 432 tys. euro. Do dnia sporządzenia niniejszego sprawozdania budowa obiektu nie została rozpoczęta".
REKLAMA
Zarząd Marvipolu tłumaczy rezygnację z realizacji tej inwestycji pandemią CoVID-19 i jej dużym wpływem na zamrożenie akcji kredytowych dla tego typu inwestycji, a także ograniczeniami w Polsce w funkcjonowaniu obiektów hotelowych. Deweloper jednak nie rezygnuje z budowy tego kompleksu hotelowego w przyszłości.  Zarząd zamierza prowadzić dalsze rozmowy z IHG Hotels Limited na temat opóźnienia budowy obiektu oraz wpływu stanu epidemii na realizację umowy. Inwestor rozważa realizację tego projektu condohotelowego lub sprzedaż nieruchomości.
Pandemia CoVID-19 nie ma wpływu za to wpływu na realizację innej inwestycji Marvipol Development – kompleksu Unique Apartaments (Tower) w Warszawie na Woli, gdzie działał będzie 5-gwiazdkowy aparthotel pod marką Royal Tulip Apartments sieci Louvre Hotels Group z 318 lokalami zlokalizowanymi na niższych kondygnacjach do 16. piętra w głównej wieży. Rozpoczęcie działalności operacyjnej planowane jest przez spółkę na I półrocze 2022 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA