W centrum Wrocławia zamiast hotelu powstanie nowy biurowiec źródło: Materiały inwestora

W centrum Wrocławia zamiast hotelu powstanie nowy biurowiec

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Quorum E
adresWrocław, Sikorskiego 34
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Zabudowana zostanie kolejna działka w centrum Wrocławia. Przy zbiegu ul. Sikorskiego i Rybackiej w miejsce planowanego hotelu powstanie nowy biurowiec. Nowy właściciel terenu, Cavatina Holding zrealizuje na zakupionej przez swoją spółkę-córką Deweloper Media działce kolejną część realizowanego przez siebie wielkiego multifunkcyjnego kompleksu Quorum, który powstaje po obu stronach ul. Sikorskiego.
Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym o nazwie Quorum E powstanie w miejscu "szkieletu" rozpoczętego hotelu, który planował wybudować w tym miejscu poprzedni właściciel, firma CTE.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Biurowiec zaoferuje 5,6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni na wynajem. Pod obiektem znajdzie się garaż podziemny. Cavatina Holdling planuje rozpoczęcie budowy w ciągu najbliższych tygodni, a inwestycja ma zostać ukończona w II kwartale 2022 roku.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA
Warto przypomnieć, że pierwotnie w tym miejscu miał powstać Hotel Malachit. W 2011 roku rozpoczęto jego budowę, jednak szybko ją wstrzymano czego efektem jest obecny szkielet konstrukcji stojący w tym miejscu.
Następnie planowano budowę hotelu sieci Hampton by Hilton. Tej inwestycji też nie udało się zrealizować. 
Kolejnym właścicielem działki wraz z rozpoczętą budową została Grupa CTE, która planowała tu budowę aparthotelu StayInn Apartments. Ta inwestycja również nie doszła do skutku. 
materiały inwestora

materiały inwestora

Patrząc na dotychczasowe tempo prac przy realizacji I etapu kompleksu Quorum realizowanego na działkach obok przez obecnego właściciela tej "pechowej" nieruchomości czyli Cavatina Holding, jest duża nadzieja, że tym razem inwestycja powinna zostać zrealizowana.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
Wrocławianka(gość)
Zabudowa co do centymetra. będą spać wisząc nad chodnikiem. Tam chyba nawet pieszo nie przejdę przy budynku. A możeby tak inwestor posadził parę drzew ku uciesze gości hotelowych
Gość(gość)
Kazdą wolną przestrzeń zatkano biurowcami,  blokują przepływ powietrza i wszystkie posiadają dużo wolnych powierzchni do zagospodarowania.  Moje przemyślenia; jak już tą polskę wchłoną, to będą mieli już gotowe miejsca do zarządu.  A rajcy z prezydentkiem przeciągają linę bbiletową MPK i nie interesuje ich co i gdzie whbudują deweloperzy. Na każdym szvzeblu drabinki "działaczy" coraz większe koryto, więc się pną, a my ufni głosujemy
Bres(gość)
Znowu jakas niewydarzona firma buduje we Wrocku nastepny kurnik. Pewnie kolesie z Azji Mniejszej chca doic Polske, ale jak to zydo,-komuna nie smierdza groszem. A urzedasy ida krajanom na reke, a nawet noge. Dlatego Wrocek nie ma City tylko kurniki -) Powst Sl / poza Sky Tower /, Grunwaldzki, Kurkowa, Grabiszynska, Bema, Rychtalska, ... . Wiocha we Wrocku rzadzi ( Z+H+D+S ) Dlatego tez  madrzy ludzie z Wrocka uciekaja, a na ich miejsce zjezdza plebs oraz  ukraina a  w/g prasy jest tego juz ponad 280 tys.
Metro66(gość)
Zabudować , zabetonować potem płacić kary za smog podatki za ociepkanie klimatu .Za zero stref zieleni .
dlugo_pis(gość)
brakuje tylko do szczescia mostu ktory zniknal w czasie wojny...
zadowolony(gość)
Cały kompleks robi wrażenie. Dobrze, że miasto otwiera się na Odrę, tak trzymać.
REKLAMA