Hotel B&B w Krakowie ma wykonawcęźródło: Materiał Inwestora

Hotel B&B w Krakowie ma wykonawcę

Kraków
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
B&B Hotels kontynuuje dynamiczny rozwój w naszym kraju i startuje z nową inwestycją. Przy okazji tego projektu, znana sieć po raz kolejny zaprosiła do współpracy firmę RD bud, która jeszcze we wrześniu kończyła budowę hotelu tej marki w Katowicach. Generalny Wykonawca przeniósł się zatem ze Śląska do sąsiedniej Małopolski, by u podnóża Wawelu postawić B&B Kraków.
Nowy hotel ekonomiczny, zaprojektowany na 130 pokoi, powstanie przy Rondzie Grunwaldzkim – w bliskim sąsiedztwie Centrum Konferencyjnego ICE Kraków i zaledwie kilka kroków od historycznej części miasta – a więc w miejscu, gdzie w szczególny sposób tradycja spotyka się z nowoczesnością. 
Elegancki, sześciokondygnacyjny budynek z dużą ilością regularnie rozmieszczonych przeszkleń, harmonijnie wkomponuje się w zabudowę ulicy Monte Cassino. Lekkości i dynamizmu bryle nada unikalny system fasady wentylowanej oparty na białych płytach fasadowych EQUITONE o strukturze 3D. 
Wizję architektoniczną Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol zrealizuje – w roli Generalnego Wykonawcy – warszawska firma RD bud, która wybudowała już hotele B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Katowicach.
REKLAMA
Inwestycja B&B Kraków jest o tyle trudna, że prowadzona w zatłoczonym centrum miasta. Zadania nie ułatwia także bliskie sąsiedztwo wiekowej zabudowy. Podejmowaliśmy się już jednak podobnych zadań, dlatego ich specyfika jest nam dobrze znana – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud. 
By chronić okoliczne budynki i obciążone ruchem ulice przed ewentualnym uszkodzeniem, zabezpieczenie wykopu z grodzic Larssena – zamiast tradycyjnego wibrowywania – zostanie wykonane metodą wciskania.
Prace rozpoczęte pod koniec października br. potrwają 12 miesięcy i potrwają do listopada 2017 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA