Infinity. Nowoczesny kompleks biurowy stanie tuż przy placu Jana Pawła II źródło: mat. inwestora

Infinity. Nowoczesny kompleks biurowy stanie tuż przy placu Jana Pawła II

WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Miał być Hills&Rolls, będzie Infinity. Zmienił się zarówno inwestor, jak i nazwa kompleksu biurowego, który stanie tuż przy placu Jan Pawła II. Inwestycja ma już prawomocne pozwolenie na budowę, a zakończenie prac zaplanowano na trzeci kwartał 2020 roku.  
O tym, że pomiędzy ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą ma stanąć nowy biurowiec, wiadomo już od dłuższego czasu. To teren, na którym kiedyś stał sklep Jysk, wyburzony jesienią 2015 roku. Wcześniej wyburzono także stojącą tam plackarnię i bary z kuchnią azjatycką.
Pierwotnie inwestycję w tym miejscu planowała spółka Hills&Rolls, należąca do grupy PM Holding, która ma na swoim koncie m.in. przebudowę biurowca Times i budowę apartamentowca Solo 11.
fot. investphoto.pl

Zamiast Hills&Rolls, będzie Infinity

Teraz jednak zmienił się zarówno inwestor, jak i nazwa całego przedsięwzięcia. Działkę przy ulicy Nabycińskiej 2 kupiły bowiem Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners.
REKLAMA
Jak zapowiadają nowi właścicieli nieruchomości, powstanie tam nowoczesny projekt biurowy Infinity, w którym znajdzie się 19 818 mkw. powierzchni biurowej, 2 547 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz podziemny garaż, oferujący 314 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach zapewnionych zostanie 60 stanowisk dla rowerów w zamkniętej strefie, szatnie oraz prysznice.
Infinity to nowoczesny projekt biurowy, łączący w sobie bardzo wysoką jakość przestrzeni, dobrą architekturę oraz doskonałą lokalizację w ścisłym centrum Wrocławia. Nowoczesne biurowce wybierane są głównie przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, w których pracują ludzie młodzi, a dla nich ważny jest dostęp do atrakcji oferowanych przez miasto. Dzięki idealnemu położeniu Infinity w centrum miasta, jego przyszli pracownicy w zaledwie kilka minut spacerem dostaną się do wrocławskiego Rynku – podkreśla Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy w Avestus Real Estate.


Koniec budowy w 2020 roku

Biurowiec Infinity będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia AHR Architects, a komercjalizacją inwestycji zajmie się firma JLL
Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners posiadają już prawomocne pozwolenie na budowę biurowca. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na trzeci kwartał 2020 roku. Pierwsze prace na terenie inwestycji ruszą w maju 2018 roku.
Wrocławski projekt biurowy jest drugą inwestycją realizowaną wspólnie przez Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners. Pierwszą z nich był krakowski kompleks biurowy Enterprise Park o łącznej powierzchni 61 600 mkw., którego ostatni etap został oddany do użytku pod koniec 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA