Hills&Rolls. Jest zgoda na budowę nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła IIfot. investphoto.pl

Hills&Rolls. Jest zgoda na budowę nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła II

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Pomiędzy ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą stanie nowy biurowiec. Inwestor ma już pozwolenie na budowę.
Pod koniec zeszłego roku spółka Hills&Rolls złożyła wniosek o o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego przy ulicy Nabycińskiej 2. Inwestor w połowie maja dostał zgodę na realizację całego przedsięwzięcia.
REKLAMA
Nowy obiekt stanie między ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą.
To teren, na którym kiedyś stał sklep Jysk, wyburzony jesienią 2015 roku. Wcześniej wyburzono także stojącą tam plackarnię i bary z kuchnią azjatycką.Inwestor to spółka należąca do grupy PM Holding, która ma na swoim koncie m.in. przebudowę biurowca Times i budowę apartamentowca Solo 11.

Nowy kompleks biurowy w miejscu Cuprum

Po drugiej stronie ulicy Legnickiej, w miejscu wyburzonego biurowca Cuprum, ma powstać kompleks Cuprum Square.

– Projekt Cuprum Square posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie dalszych prac uzależnione jest od uzyskania zgody korporacyjnej – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Michał Holaczuk, dyrektor ds. inwestycji w KGHM TFI SA.

Jak donosiliśmy w lipcu zeszłego roku, KGHM całe przedsięwzięcie chce zrealizować wspólnie z Polskim Holdingiem Nieruchomości

Wciąż jednak nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie realizacji kompleksu biurowego i budowa nadal nie ruszyła.Kompleks biurowo-usługowy przy placu Jana Pawła II ma składać się z dwóch budynków, o łącznej powierzchni około 33 tys. metrów kwadratowych.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusa Group (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek "A" o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek "B" o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA