Co z budową Cuprum Square? Inwestor czeka na zgodęźródło: Materiały inwestora

Co z budową Cuprum Square? Inwestor czeka na zgodę

Wrocław
REKLAMA
Od ubiegłorocznej rozbiórki biurowca Cuprum, na działce przy placu Jana Pawła II niewiele się dzieje. Zapytaliśmy więc u źródła, na jakim etapie są przygotowania do inwestycji Cuprum Square.
Projekt Cuprum Square posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie dalszych prac uzależnione jest od uzyskania zgody korporacyjnej – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Michał Holaczuk, dyrektor ds. inwestycji w KGHM TFI SA.

KGHM ma partnera

REKLAMA
Mirosław Stanisławski, prezes zarządu KGHM TFI, mówił wówczas, że partnerstwo z Polskim Holdingiem Nieruchomości będzie wiązało się z podjęciem wzajemnych uzgodnień, między innymi dotyczących harmonogramu inwestycji, a ostateczne decyzje będą musiały uzyskać zgody korporacyjne.

Natomiast zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy, ten najbardziej widoczny wiązał się z pracami rozbiórkowymi, w wyniku których zostały podjęte dalsze zadania m.in. zabezpieczono zabudowę sąsiednią, a obecnie trwają prace związane z przebudową sieci energetycznej na terenie inwestycji. Przeprowadzono również wszystkie niezbędne działania zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę. Ponadto wzajemne ustalenia będą dotyczyły także ostatecznej koncepcji architektonicznej – podkreślali przedstawiciele inwestora.Jest zgoda UOKiK
W październiku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na utworzenie przez KGHM IV Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych oraz Polski Holding Nieruchomości nowej spółki, która zajmie się budową dwóch biurowców we Wrocławiu.

Kompleks biurowo-usługowy przy placu Jana Pawła II ma składać się bowiem z dwóch budynków, o łącznej powierzchni około 33 tys. metrów kwadratowych. 

Zgodnie z projektem przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusa Group (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Na początku bieżącego roku przedstawiciele inwestora zapowiadali, że zakończenie budowy Cuprum Square powinno nastąpić na przełomie 2017 i 2018 roku. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy cała inwestycja wystartuje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA