Co dalej z pustą działką po wyburzonym biurowcu Cuprum przy Placu Jana Pawła II? fot. Jakub Zazula

Co dalej z pustą działką po wyburzonym biurowcu Cuprum przy Placu Jana Pawła II?

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jest szansa, że w przeciągu kilku najbliższych tygodni poznamy nowego właściciela pustej działki przy placu Jana Pawła II w samym centrum Wrocławia. Istniejący w tej lokalizacji biurowiec biurowiec Cuprum zburzono wiosną 2015 roku. Od tego czasu teren ten czeka na zabudowę.
Właścicielem nieruchomości jest KGHM VII Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. 16 lipca poinformował o zamiarze sprzedaży ogrodzonej działki w sąsiedztwie pl. Jana Pawła II na wrocławskim Szczepinie – w rejonie ulic Legnickiej, Sikorskiego i Sokolniczej. Zainteresowani mogli składać oferty do 31 sierpnia. Właściciela reprezentuje firma doradcza Colliers International.
– Działka znajduje się w ścisłym centrum miasta, gdzie niezwykle trudno znaleźć dziś teren pod zabudowę komercyjną. Wrocław jest drugim po Krakowie miastem regionalnym, gdzie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej przekroczyła milion metrów kwadratowych i wciąż rośnie ze względu na dużą aktywność najemców – zwracał uwagę Emil Domeracki, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w Colliers International. – Biorąc pod uwagę te czynniki, można uznać, że teren należący do KGHM VII FIZAN stanowi obecnie najbardziej prestiżowy grunt biurowy w stolicy Dolnego Śląska.
Obecnie jest już coraz bliżej finalizacji umowy sprzedaży działki. Został już wybrany inwestor do wyłącznych negocjacji zakupu nieruchomości przy pl. Jana Pawła II. Nowego właściciela powinniśmy poznać w przeciągu kilku najbliższych tygodni. 
Plany odnośnie zabudowy działki i szczegóły inwestycji, poznamy dopiero po podpisaniu umowy.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
Powierzchnia zbywanego terenu wynosi 9 667 mkw. (jest po części w użytkowaniu wieczystym i własności spółki celowej). Prawomocne pozwolenie na budowę przewiduje realizację dwufazowego kompleksu biurowego o pow. najmu brutto 31,8 tys. mkw. W dolnych kondygnacjach mogą znaleźć się lokale handlowo-usługowe
fot. Jakub Zazula
fot. investphoto.pl

Lata przygotowań

Istniejący w tej lokalizacji biurowiec biurowiec Cuprum zburzono wiosną 2015 roku. KGHM poinformował niedługo później o chęci realizacji nowego kompleksu, składającego się z dwóch budynków. W lipcu rok później podpisał wraz z Polskim Holdingiem Nieruchomości list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie Cuprum Square. Chcieli postawić siedmio- i ośmiokondygnacyjne obiekty, o pow. ponad 10 tys. mkw. i przeszło 20 tys. mkw., z podziemnym parkingiem (wg projektu pracowni Medusa Group). Prace miały się zakończyć na przełomie 2017 i 2018 roku.
Materiały inwestora
fot. Kajtman
Materiały inwestora
Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA