Coraz bliżej budowy nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła IIfot. investphoto.pl

Coraz bliżej budowy nowego biurowca tuż przy placu Jana Pawła II

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Pomiędzy ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą ma stanąć nowy biurowiec. Inwestor właśnie zrobił kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy.
REKLAMA
Wniosek jest wciąż rozpatrywany, ale inwestor wykonał kolejny krok w kierunku rozpoczęcia całego przedsięwzięcia.
Pod koniec kwietnia, na wniosek spółki Hills&Rolls, we wrocławskim magistracie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Chodzi o budowę odcinka elektroenergetycznej sieci kablowej średniego napięcia na ulicy Nabycińskiej – w ramach jej przebudowy, w celu usunięcia kolizji z planowanym budynkiem biurowo-usługowym, który ma powstać między ulicą Nabycińską, Legnicką i Sokolniczą.

To teren, na którym kiedyś stał sklep Jysk, wyburzony jesienią 2015 roku. Wcześniej wyburzono także stojącą tam plackarnię i bary z kuchnią azjatycką.Inwestor to spółka należąca do grupy PM Holding, która ma na swoim koncie m.in. przebudowę biurowca Times i budowę apartamentowca Solo 11.

Nowy kompleks biurowy w miejscu Cuprum

Po drugiej stronie ulicy Legnickiej, w miejscu wyburzonego biurowca Cuprum, ma powstać kompleks Cuprum Square.

– Projekt Cuprum Square posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie dalszych prac uzależnione jest od uzyskania zgody korporacyjnej – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Michał Holaczuk, dyrektor ds. inwestycji w KGHM TFI SA.

Jak donosiliśmy w lipcu zeszłego roku, KGHM całe przedsięwzięcie chce zrealizować wspólnie z Polskim Holdingiem Nieruchomości

Wciąż jednak nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie realizacji kompleksu biurowego i budowa nadal nie ruszyła.Kompleks biurowo-usługowy przy placu Jana Pawła II ma składać się z dwóch budynków, o łącznej powierzchni około 33 tys. metrów kwadratowych.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez renomowaną pracownię architektoniczną Medusa Group (jej autorstwa jest m.in. biurowiec Dominikański), przy placu Jana Pawła II powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: budynek "A" o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych oraz budynek "B" o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych. Będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, a pod kompleksem zaplanowano podziemny parking.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA