i2 Development właśnie rusza z kolejną inwestycją na terenie dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II. "Przy przystani" ma być – zgodnie z zapowiedziami dewelopera – ekskluzywnym budynkiem mieszkalno-usługowym.
Bulwar Staromiejski to zakrojony na szeroką skalę projekt deweloperski, powstający na ponad 2,5-hektarowym terenie przy placu Jana Pawła II 8. Kolejnym poszpitalnym obiektem, który dostanie drugie życie, będzie dawny budynek fundacji Marii Pulvermacher, stojący tuż nad Odrą.
– "Przy przystani" to projekt 6-kondygnacyjnego budynku, w całości podlegającego rewitalizacji. W budynku znajdować się będą 53 mieszkania o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania czteropokojowe o powierzchni od 23 do 79 metrów kwadratowych – zapowiada deweloper.
Inwestor dodaje, że atutem mieszkań będą ich wysokości, osiągające do 4,7 metra, co daje możliwość rozbudowywania przestrzeni użytkowej o antresole.
To już kolejny budynek całego kompleksu, położony tuż nad Odrą, za rewitalizację którego wzięło się i2 Development. Przypomnijmy, że w połowie lutego ruszyła także inwestycja "Dom z herbem".
14 budynków i prawie 500 mieszkań
REKLAMA
Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa już budowa kilku innych obiektów mieszkalnych – "Przy Arsenale", "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach" i "Między Basztami" oraz dwóch biurowych – "Nowy Alexanderhaus" i "The Place".
Cała budowa Bulwaru Staromiejskiego powinna zakończyć się w ciągu 3 najbliższych lat.
– Mamy finansowanie, mamy podpisane kontrakty na wykonawstwo, czekamy na ostatnie decyzje administracyjne co do niektórych budynków, więc został w zasadzie tylko już cykl budowy, trwający do 24 miesięcy, a potem odbiory – wyliczał w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.
Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego – z niemal 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 20 tys. zaplanowano na cele mieszkaniowe (około 480 apartamentów), a 9,5 tys. zaprojektowano z przeznaczeniem komercyjnym.