Bulwar Staromiejski. Są pozwolenia na budowę czterech kolejnych budynków

Bulwar Staromiejski. Są pozwolenia na budowę czterech kolejnych budynków

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
i2 Development dostało zgodę na realizację czterech kolejnych przedsięwzięć budowlanych na terenie dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II. – Wszystkie budynki mieszkalno-usługowe wchodzące w skład Bulwaru Staromiejskiego posiadają ostateczne pozwolenia na budowę – informuje deweloper.

Spółka i2 Development pod koniec czerwca uzyskała prawomocne pozwolenia na budowę dla czterech kolejnych budynków w ramach Bulwaru Staromiejskiego, który powstaje w dawnym kompleksie szpitalnym im. Babińskiego przy placu Jana Pawła II.

Pierwsze z pozwoleń dotyczy remontu i przebudowy budynku B3 na budynek mieszkalno-usługowy. 

Projekt zakłada realizację 7-kondygnacyjnego budynku o nazwie "Przy Bulwarze", w całości podlegającego rewitalizacji. W budynku znajdować się będzie 70 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 22 do 86 mkw. – zapowiada deweloper.

Drugie pozwolenie obejmuje remont i przebudowę budynku B4 na budynek mieszkalno-usługowy. Powstanie tam 4-kondygnacyjny budynek "Przy Bulwarze II", w którym znajdzie się 41 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych.Kolejne z pozwoleń dotyczy budowy budynku mieszkalno-usługowego B3a. 
– Projekt zakłada realizację 8-kondygnacyjnego budynku o nazwie "Przy Przystani II". W budynku znajdować się będzie 7 czteropokojowych mieszkań o podobnej strukturze metrażowej, o powierzchni od 113 do 145 mkw. – wyliczają przedstawiciele i2 Development.
Ostatnie z uzyskanych pozwoleń obejmuje z kolei remont i przebudowę budynku B5 na budynek mieszkalno-usługowy. Powstanie tam 5-kondygnacyjny budynek "Willa Staromiejska". Znajdzie się w nim 17 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe oraz mieszkania z antresolami, o powierzchni od 22,5 do 113,5 metrów kwadratowych.
REKLAMA
Tym samym, jak informuje deweloper, wszystkie budynki mieszkalno-usługowe wchodzące w skład inwestycji Bulwar Staromiejski posiadają już ostateczne pozwolenia na budowę.
i2 Development
14 budynków i prawie 500 mieszkań

Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa budowa innych obiektów mieszkalnych – "Przy Arsenale", "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach", "Między Basztami", "Przy Przystani" i "Dom z herbem". Gotowy jest już biurowiec "Nowy Alexanderhaus", powstaje także kameralny obiekt biurowy "The Place".

–  Bulwar traktujemy jako teren, który – mamy nadzieję – stanie się miejscem spotkań wrocławian. Mamy tam około 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni, z czego około 10 tys. to biura i lokale usługowe. To będzie bardzo dobre miejsce do życia dla ludzi, którzy kupią tam mieszkania i apartamenty. Podzieliliśmy projekt celowo na wiele różnych budynków, każdy charakteryzuje się zupełnie czymś innym – są różne wysokości stropów, są lofty, apartamenty do najmu krótkoterminowego… – wyliczał w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego. Powstanie tam 480 mieszkań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA