[Wrocław] I2 Development podsumowuje sprzedaż mieszkań w 2015 roku – rekordowy rok w historii firmy

[Wrocław] I2 Development podsumowuje sprzedaż mieszkań w 2015 roku – rekordowy rok w historii firmy

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
i2 Development, deweloper nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych działający w stolicy Dolnego Śląska, podsumował właśnie wyniki sprzedaży mieszkań w 2015 roku. Spółka na bieżąco uzupełniała ofertę o nowe projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, tak aby była ona zróżnicowana i dostosowana do potrzeb klientów. Ogółem i2 Development odnotował wzrost sprzedaży względem 2014 roku o 60%, co sprawia, że miniony rok był rekordowy dla firmy. W 2016 roku spółka planuje kolejne inwestycje, a także zapowiedziała publiczną emisję akcji i wejście na GPW.
i2 Development to firma z ogromnym potencjałem. Spółka funkcjonuje na rynku nieruchomości od 2012 roku, a już plasuje się wśród dolnośląskich liderów sprzedaży mieszkań. Wpływ na taki stan rzeczy ma między innymi konsekwentna realizacja przyjętej strategii. Dbamy przede wszystkim o to, aby oferta była atrakcyjna dla klientów. Nasze inwestycje powstają w okolicy wrocławskiego Rynku, a także w zielonych, dobrze skomunikowanych częściach miasta. Grupa i2 obejmuje dewelopera, biuro architektoniczne oraz generalnego wykonawcę, co sprawia, że jesteśmy samowystarczalni i z powodzeniem możemy poszerzać naszą ofertę o kolejne projekty – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.
W 2015 roku, firma sprzedała 420 mieszkań z oferty, w której znajdowało się w każdym miesiącu średnio zaledwie 355 lokali. Ogółem, w minionym roku nabywców znalazło o 60% więcej mieszkań niż w 2014 roku. Deweloper zapowiada, że posiadany bank ziemi pozwoli na realizację kilku nowych inwestycji, a co za tym idzie uatrakcyjnienie i znaczące zwiększenie oferty o kolejne lokale, co przełoży się na wyniki sprzedaży.
W minionym roku i2 Development rozpoczął prace w swojej flagowej inwestycji Bulwar Staromiejski. Trwa rewitalizacja 4 z 14 obiektów mieszkaniowych. Koncepcja Bulwaru Staromiejskiego zakłada wykorzystanie potencjału położenia inwestycji w otulinie rzeki Odry i fosy miejskiej i stworzenie tam kompleksu architektonicznego z rozwiniętą infrastrukturą mieszkaniowo-komercyjną. Obecnie prace są prowadzone w luksusowym budynku „Lofty przy fosie”, „Na Kazamatach”, a także w dwóch kamienicach „Między Basztami”.
Do oferty dewelopera w 2015 roku wprowadzono mieszkania w inwestycji zlokalizowanej w pobliżu wrocławskiego rynku „Przy Ptasiej”. Ponadto do sprzedaży trafiły projekty usytuowane w kameralnych, a jednocześnie prestiżowych i dobrze skomunikowanych dzielnicach Wrocławia. Można już nabywać lokale w inwestycji „Ostoja Oporów” położonej na pograniczu osiedla Oporów i Osiedla Klecina. Nowością w ofercie i2 Development jest także projekt „Piękna 58”, który powstaje w południowo-wschodniej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki na osiedlu Huby.
W 2016 roku, oprócz kontynuacji rozpoczętych inwestycji i wprowadzania do oferty nowych projektów, deweloper zamierza powiększać bank ziemi. W planach jest także komercjalizacja kolejnych trzech budynków biurowych. Spółka przewiduje również publiczną emisję akcji i wejście na GPW w pierwszym półroczu tego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...