Rozbierają szkieletora przy Kolejowej. Będą utrudnienia w parkowaniuźródło: Jakub Zazula

Rozbierają szkieletora przy Kolejowej. Będą utrudnienia w parkowaniu

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Trwa rozbiórka słynnego szkieletora przy ulicy Kolejowej. Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w parkowaniu, które potrwają do drugiej połowy kwietnia.
O rozbiórce niedokończonego parkingu przy ulicy Kolejowej donosiliśmy – jako pierwsi – w połowie grudnia zeszłego roku. Od tego czasu obiekt sukcesywnie jest wyburzany.
REKLAMA
Jak informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, od 8 marca na placu Rozjezdnym i drodze wewnętrznej łączącej plac z ulicą Stysia, będą obowiązywały ograniczenia w parkowaniu
Powodem zmian są prace rozbiórkowe nieukończonego biurowca przy ulicy Kolejowej. Inwestorem robót jest spółka Nowa Nadzieja z Warszawy. Do końca kwietnia w sektorze ulic wokół biurowca obowiązywały będą czasowe zmiany w organizacji ruchu pieszego i kołowego – wyjaśnia Ewa Mazur.
Jak dodają urzędnicy, aby zminimalizować utrudnienia, będą one wdrażane przez inwestora etapami:
  • etap I będzie realizowany w dniach 8-28 marca
  • etap II – od 13.03 do 21.03
  • etap III – od 20.03 do 04.04
  • etap IV – od 3.04 do 11.04
  • etap V – od 27.03 do 24.04


Biurowiec zamiast niedokończonego parkingu?

Przypomnijmy, straszący od kilkunastu lat szkieletor przy ulicy Kolejowej pierwotnie miał być parkingiem wielopoziomowym. Jego budowę rozpoczęła nieistniejąca już firma Wrocławska Jedynka, ale przez problemy finansowe nigdy nie zakończyła inwestycji.

Potem, w okolicach 2010 i 2011 roku, nowy właściciel tego obiektu – firma Progress Inwestycje Jedynka Bis – zapowiadał, że powstanie tam biurowiec Kolejowa Business Point. W 9-piętrowym budynku, oprócz biur, miał znaleźć się także hotel, lokale usługowe i 360 miejsc parkingowych. Te plany też nie zostały zrealizowane.Od jakiegoś czasu szkieletor ma kolejnego właściciela. To warszawska spółka Nowa Nadzieja. W lutym 2015 roku prezydent Wrocławia udzielił tej spółce pozwolenia na rozbiórkę zespołu budynków przy ulicy Kolejowej 8-10. 

Z kolei w październiku 2015 roku na żądanie inwestora zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA