Warimpex uzyskał pozwolenie na budowę biurowca Chopin Office w Krakowie źródło: Materiały Inwestora

Warimpex uzyskał pozwolenie na budowę biurowca Chopin Office w Krakowie

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego biurowca firmy Warimpex w stolicy Małopolski. Budynek powstanie przy Rondzie Mogilskim i Alei Powstania Warszawskiego, na działce obok Hotelu Chopin w dzielnicy Grzegórzki.
5 stycznia prezydent miasta Krakowa wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę dla tej nowej inwestycji Warimpexu. Budowa prawdopodobnie ruszy jeszcze w tym roku. Warimpex planuje udostępnienie biurowca Chopin Office dla najemców w 2024 roku.
Budynek będzie miał dziewięć kondygnacji nadziemnych plus jedną techniczną. Wysokość obiektu wyniesie 40,5 metra (+3,5 metrowej wysokości kondygnacja techniczna). Całkowita powierzchnia biurowca Chopina Office to 24 480 mkw., w tym powierzchnia biurowa netto wynosząca 22 120 mkw. Pod budynkiem znajdzie się podziemny parking na 270 pojazdów. Szerokość elewacji frontowej od strony Ronda Mogilskiego wyniesie 95 metrów, a od Alei Powstania Warszawskiego 66,5 metra. Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie "VERY GOOD".
fot. Damian Daraż
Materiały inwestora
REKLAMA
fot. Damian Daraż
Materiały Inwestora
Nowy biurowiec sąsiadował będzie z hotelem Chopin, który także należy do tej austriackiej spółki i jak podają przedstawiciele inwestora, oba budynki zostaną ze sobą połączone, jednak nie wiadomo jeszcze w jaki sposób.
fot. Damian Daraż
Aktualnie Warimpex buduje w Krakowie biurowiec Mogilska 35, także w dzielnicy Grzegórzki.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Wr(gość)
Kraków powinien moim zdaniem pokusić się o wyższą zabudowę biurową. Ok wiem że Stare miasto jest w okolicy. Ale Warszawa też ma Stare miasto i to nie przeszkadza budowaniu nowoczesnych wysokich biurowców. Stare miasto na tym nie cierpi. Poza tym jeśli biurowce są odpowiednio oddalone to nawet nie widać ich ze starówki. Rondo Mogilskie i na Wschód od niego to chyba dobry teren.
REKLAMA