W miejscu dawnego biurowca Prodlewu wyrośnie Mogilska Officeźródło: Materiał Inwestora

W miejscu dawnego biurowca Prodlewu wyrośnie Mogilska Office

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Prace przygotowawcze do rozbiórki dawnego dwunastokondygnacyjnego biurowca Prodlewu przy ulicy Mogilskiej 43 w Krakowie trwają, lada chwila rozpoczną się właściwe prace rozbiórkowe. W jego miejscu stanie Mogilska Office.

O przyszłej rozbiórce dawnego dwunastokondygnacyjnego biurowca Prodlew z lat 70-tych ubiegłego stulecia i wybudowaniu w jego miejscu nowego obiektu, mówiło się od jakiegoś czasu. Pod koniec zeszłego roku wypowiedziano umowy dotychczasowym najemcom biurowca, jednak inwestor wciąż oficjalnie nie potwierdzał jednak swoich planów rozbiórki. Spora część najemców liczyła, że biurowiec podzieli los bliźniaczego budynku przy ulicy Mogilskiej 43, który kilka lat temu został poddany gruntownej przebudowie. W dawnym biurowcu Prodlew swoje biura miały m.in. kilka kancelarii adwokackich, Radio Taxi Wawel, hurtownia zegarków oraz firma geodezyjna.
Teraz inwestor poinformował mieszkańców okolicznych bloków o nadchodzących niedogodnościach występujących w trakcie prac rozbiórkowych.
REKLAMA
Za kilka dni w Państwa okolicy rozpocznie się rozbiórka budynku zlokalizowanego przy ulicy Mogilskiej 43 (dawny Prodlew). Prace te są w Państwa ścisłym sąsiedztwie i mimo naszych najlepszych starań rozbiórka może spowodować niedogodnościw codziennym funkcjonowaniu takie jak: hałas, pył, zajęcie pasa drogowego.

Autorem powiadomień jest właściciel dawnego biurowca Prodlew, firma Warimpex. Inwestor zapewnia, że będzie się starał, aby skutki przeprowadzanych prac był jak najmniej odczuwalne. Prace przy rozbiórce obiektu potrwają około pięciu tygodni. Inwestor potwierdza, że w miejscu wyburzonego biurowca powstanie nowy, nowoczesny 9-kondygnacyjny biurowiec z 12,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowo-handlowej do wynajmu wraz z parkingiem podziemnym o nazwie "Mogilska Office". 
Jego budowa rozpocznie się zaraz po zakończeniu prac rozbiórkowych. Nowy biurowiec dostępny będzie od strony ulicy Mogilskiej jak i również od strony Mosiężniczej w Krakowie, która połączy ulice Francesco Nullo i Cystersów.

Budowa biurowca Mogilska Office zakończy się w 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA