Ruszyła budowa biurowca Ogrodowa 8 Office źródło: Materiały inwestora

Ruszyła budowa biurowca Ogrodowa 8 Office

Łódź, WIZUALIZACJE
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Warimpex rozpoczyna w Łodzi budowę swojej kolejnej inwestycji Ogrodowa 8 Office, obok odrestaurowanego hotelu andel’s. Biurowiec zaoferuje 28 600 m kw. powierzchni najmu, w tym 3 900 m kw. powierzchni handlowo-usługowej w pasażu na parterze obiektu. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na I kwartał 2018 r.
Podczas wydarzenia inaugurującego rozpoczęcie prac budowlanych Hanna Zdanowska, prezydent  Łodzi, powiedziała – To szczególna inwestycja. Ważne miejsce w Łodzi odzyska historyczny narożnik. Nowy gmach nie tylko wypełni lukę w zabudowie, ale stanie się także nową siedzibą dla firm i oznacza nowe miejsca pracy. Warimpex zrealizował już świetną inwestycję w Łodzi – nagradzany andel’s hotel i jestem przekonana, że najnowsza realizacja będzie równie udana.
Założeniem architektonicznym biurowca było stworzenie nowoczesnego budynku, który jednocześnie nawiąże do historycznej zabudowy Łodzi. Konstrukcja Ogrodowa 8 Office zakłada dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych, których fasada odzwierciedli historyczny podział działek i nawiąże do stylów architektonicznych dawnych kamienic. W eleganckiej i w pełni przeszklonej elewacji budynku odbijać się będzie przeciwległy Pałac Poznańskiego. Do charakterystycznych dla Łodzi podwórzy wewnątrz kamienic będzie nawiązywał ogólnodostępny pasaż usługo-handlowy z kawiarniami i restauracjami na parterze obiektu. Połączy on pieszym przejściem Manufakturę, Plac Wolności i Park Staromiejski. Inspiracją do stworzenia projektu architektonicznego były między innymi współczesne projekty połączonych kompleksów podwórzy „Hackeschen Höfe” w Berlinie czy „Fünf Höfe” w Monachium. W podziemiach znajdzie się dwupoziomowy parking dla 326 samochodów. 
Działamy w Łodzi od wielu lat, ponieważ wierzymy w duży potencjał tego miasta. Łódź potrzebuje dziś nowoczesnych i komfortowych powierzchni biurowych, które spełnią oczekiwania rozwijających się w mieście i nowych inwestujących tu przedsiębiorstw. Jesteśmy znani, szczególnie w Łodzi, z tego, że realizujemy komfortowe dla najemców i wysokiej klasy obiekty co pomaga nam w rozmowach z firmami, aby ulokowali swoje siedziby w naszym biurowcu. Przed rozpoczęciem prac budowlanych podpisaliśmy pierwszą umowę najmu i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli poinformować o nowych najemcach – powiedział Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska.
REKLAMA
Ogrodowa 8 Office będzie biurowcem klasy A spełniającym wysokie standardy ekologiczne. W budynku znajdą się szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. Warimpex będzie ubiegał się dla obiektu o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. 
Budynek powstanie w sercu Łodzi, przy skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Zachodniej, w pobliżu najważniejszych miejsc publicznych w mieście takich jak Manufaktura, Pałac Izraela Poznańskiego, ulica Piotrkowska i hotel andel's, wybudowany przez Warimpex i należący do inwestora. – Duże zainteresowanie najemców wzbudza lokalizacja biurowca. Budynek położony jest w ścisłym centrum miasta obok licznych przystanków autobusowych, tramwajowych oraz zaplanowanej na tej samej ulicy stacji „łódzkiego metra” nadając miejscu prestiżowy adres. Jest to niewątpliwy, kolejny ogromny atut biurowca, a jego narożnikowe położenie obok ikon miasta zapewni przyszłym najemcom widoczność i rozpoznawalność – mówi Radosław Pawlak z doradczej firmy nieruchomościowej CBRE, która odpowiada za pozyskiwanie najemców do biurowca. 
W biurowcu przewidziano szereg udogodnień wpływających na komfort pracy pracowników. Powierzchnie biurowe doskonale doświetli przeszklona fasada oraz atrium wewnątrz budynku. Ponadto, na najwyższych piętrach do dyspozycji najemców poszczególnych przestrzeni będą zielone tarasy z widokiem na panoramę miasta, a na pozostałych piętrach wewnętrzne balkony. Biurowiec Ogrodowa 8 Office zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii, które spełnią wysokie kryteria potencjalnych najemców z sektora finansowego, IT czy BPO/SSC. Firmy z tych branż doceniają także rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo energetyczne i rozwiązania dla infrastruktury informatycznej.
Inwestorem Ogrodowa 8 Office jest Warimpex, austriacki deweloper znany w Łodzi z rewitalizacji dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego i zaadoptowaniu zabytkowego budynku na hotel andel’s. Autorem projektu architektonicznego jest OP Architekten. Szacowana wartość Ogrodowa 8 Office to 50 milionów euro. W budynku docelowo będzie pracować ok. 3 000 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Ogrodowa Office

Ogrodowa Office

Dostępna powierzchnia: 5551 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • liczba miejsc parkingowych: 3
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 13.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 323
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • wentylacja