Bank, salon fryzjerski i liczne punkty gastronomiczne w Ogrodowa Office w Łodziźródło: Materiały inwestora

Bank, salon fryzjerski i liczne punkty gastronomiczne w Ogrodowa Office w Łodzi

Łódź
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Budowa biurowca Ogrodowa Office w Łodzi, inwestycji austriackiego dewelopera Warimpex, szybko zbliża się już ku końcowi. Obiekt zaoferuje ponad 28 tys. metrów kwadratowych całkowitej przestrzeni, z czego prawie 4 tys. przewidziano na punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne. Ogrodowa Office wyznacza i wpisuje się w stosunkowo nowy trend na polskim rynku biurowym, zgodnie z którym inwestorzy przeznaczają coraz większe powierzchnie na rozbudowaną i zróżnicowaną ofertę usługowo-handlową, dostrzegając rosnące oczekiwania najemców i ich pracowników w tym zakresie.
W miastach, w których dynamicznie rośnie liczba nowych biur, powstają czasem czysto biznesowe enklawy, które wieczorem czy w weekendy wyludniają się. My chcemy tego uniknąć, ponieważ wierzymy, że nowe inwestycje nieruchomościowe powinny służyć nie tylko najemcom, ale też miastu i jego mieszkańcom. Dlatego w centralnym miejscu Łodzi zaprojektowaliśmy miejsce otwarte dla wszystkich, w którym znajdą się punkty handlowo-usługowe z ofertą odpowiadającą tak ruchliwemu kwartałowi miasta – powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu firmy Warimpex. – Ponadto przewidujemy, że trend projektowania biur w przyjaznym i wielofunkcyjnym otoczeniu będzie się umacniał, ponieważ tego oczekują pracownicy, a atrakcyjne miejsce pracy może stać się dodatkową zachętą do przyciągnięcia talentów – dodaje Jurkowitsch.
Łódzki biurowiec Warimpeksu zaoferuje pracownikom i okolicznym mieszkańcom szereg funkcji i punktów usługowych. W Ogrodowa Office swoją placówkę otworzy PKO Bank Polski. W nowoczesnych wnętrzach na powierzchni 383 mkw. oddział będzie obsługiwał klientów wszystkich linii biznesowych. Do dyspozycji klientów będą również dostępne urządzenia: bankomat/wpłatomat. – PKO Bank Polski, jako bank wychodzący naprzeciw potrzebom klientów nie tylko inwestuje w udoskonalanie produktów i usług oferowanych przez Internet, ale i, doceniając rolę oddziałów, konsekwentnie stawia na ich rozwój i unowocześnienie. Działania te realizowane są w wielu obszarach, dążąc do zapewnienia jak największej dostępności do naszych usług i aby obsługa klientów odbywała się w nowoczesnych i przyjaznych placówkach wyposażonych w nowoczesne urządzenia – mówi Krzysztof Garbacz, dyrektor regionu Łódzkiego Bankowości Detalicznej. 
Usytuowanie placówki w tym nowym i przestronnym obiekcie charakteryzującym się znakomitą lokalizacją i świetnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi wpłynie na wzmocnienie wizerunku Banku jako nowoczesnej, silnej i rozwijającej się instytucji  finansowej – dodaje Krzysztof Garbacz.
Pracownicy biurowca i mieszkańcy Łodzi w biurowcu Ogrodowa Office będą mieć do dyspozycji także punkty usługowe, takie jak salon fryzjerski. – Salon Luisse to marka reprezentująca sieć ekskluzywnych salonów fryzjerskich, która od początku stawia przede wszystkim na wysoką jakość usług, standard i wykończenie wnętrz swoich salonów, a także ich odpowiednią lokalizację. Dlatego też kolejny Salon Luisse, o powierzchni około 140 mkw., powstaje w Ogrodowa Office. Ekskluzywne wykończenie wnętrza, jak i witryn lokalu, z pewnością przyciągną swoim wyglądem nie jedną parę oczu – powiedział Łukasz Szymczak, właściciel salonu Luisse.
REKLAMA
W budynku znajdą się również punkty gastronomiczne, takie jak kawiarnio-cukiernia oraz piekarnia, a także restauracja Meating Point – samoobsługowy koncept powstały jako odpowiedź na potrzeby pracowników biurowców. – Bardzo się cieszymy, że już niebawem będziemy mogli zaprosić do skosztowania naszych dań najemców Ogrodowa Office oraz wszystkich łodzian, których duża liczba odwiedza ten centralny punkt miasta. Wierzymy, że spełnimy oczekiwania wymagających pracowników, zarówno pod względem smaku przygotowywanych potraw, bo to jest dla nas najważniejsze, ale i pod względem obsługi klienta oraz tego, jak będą się czuć w naszej restauracji – powiedział Przemysław Kowalski, prezes zarządu Meating Point Restaurants. Lokal zajmie powierzchnię ponad 400 mkw. i jesienią zaprosi pierwszych klientów.
Wszystkie powierzchnie handlowo-usługowe zlokalizowane będą na parterze budynku, przy skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej, a część znajdzie się w ogólnodostępnym pasażu w środku biurowca, który z czasem połączy pieszym przejściem Manufakturę z Placem Wolności oraz ulicą Piotrkowską. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi najemcami powierzchni handlowo-usługowych w biurowcu. 
Ogrodowa Office to budynek biurowo-usługowy, zlokalizowany w centrum Łodzi, w bliskiej odległości od ulicy Piotrkowskiej, Manufaktury oraz hotelu Vienna House Andel’s Łódź. Założeniem architektonicznym biurowca było nawiązanie do historycznej zabudowy Łodzi. Fasada budynku odzwierciedli historyczny podział działek i nawiąże do stylów architektonicznych dawnych kamienic. W obiekcie znajdzie się podziemny parking na ponad 300 aut, szatnie i prysznice dla rowerzystów, a także stacja ładowania samochodów elektrycznych. Wysoki komfort pracy zapewni doskonałe doświetlenie powierzchni biurowych poprzez wewnętrzne atria oraz przeznaczone dla najemców liczne zielone tarasy i balkony.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA