Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwartyźródło: Materiały inwestora

Biurowiec Ogrodowa Office w Łodzi oficjalnie otwarty

Łódź
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma Warimpex oficjalnie zainaugurowała otwarcie nowoczesnego biurowca Ogrodowa Office w centrum Łodzi, zlokalizowanego w bliskiej odległości od ulicy Piotrkowskiej, Manufaktury oraz hotelu Vienna House Andel’s Łódź. Obiekt oferuje ponad 28 tys. mkw. powierzchni, z czego prawie 4 tys. mkw. zajmą punkty handlowe, usługowe i gastronomiczne. Do obiektu, który otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, wprowadzili się już pierwsi najemcy przestrzeni biurowych oraz usługowych.
Łódź przyciąga coraz to nowe firmy. Potrzebują one nowoczesnej, wysokiej klasy przestrzeni biurowej. Nasz budynek Ogrodowa Office odpowiada na tę potrzebę, oferując jednocześnie doskonałą lokalizację w samym centrum miasta. Dziś, gdy otwieramy podwoje naszej nowej inwestycji, mogę zaprosić w nasze progi wszystkich przedsiębiorców, którzy razem z nami chcą zmieniać oblicze Łodzi, przyczyniając się do jej dalszego rozwoju. Oddajemy przestrzeń otwartą na miasto i mamy nadzieję, że wtopi się ona w tkankę miejską i będzie służyć zarówno pracownikom biur jak i mieszkańcom Łodzi licznie odwiedzającym ten centralny punkt miasta – powiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.
Dziękuję za tę inwestycję. Powoli zbliżamy się w Łodzi do 500 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w naszym mieście, ale Ogrodowa Office ze względu na swój styl, miejsce, w którym się znajduje jest perłą w koronie łódzkich biurowców – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.
Założeniem architektonicznym było stworzenie nowoczesnego budynku, który jednocześnie nawiąże do historycznej zabudowy Łodzi. Konstrukcja Ogrodowa Office to dwie bryły składające się z pięciu oraz sześciu kondygnacji naziemnych, których przeszklona fasada odzwierciedla historyczny podział działek i nawiązuje do stylów architektonicznych różnorodnej zabudowy ul. Piotrkowskiej. Wejścia do dwóch głównych lobby biurowych prowadzą z uspokojonego, wewnętrznego pasażu. Wyjątkowa lokalizacja w sercu miasta stwarza atrakcyjnie osie widokowe z biur zlokalizowanych wzdłuż pierzei ulic Ogrodowej i Zachodniej w kierunku Pałacu Poznańskiego i Manufaktury oraz parku.
REKLAMA
Obiekt został zaprojektowany z poszanowaniem dla istniejącej już okolicznej zabudowy, a jednocześnie z uwzględnieniem najwyższego standardu jakości i z myślą o wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii. Ogrodowa Office to połączenie estetycznych walorów architektury i funkcjonalnych rozwiązań przestrzennych. W budynku zastosowano też szereg tzw. "zielonych rozwiązań" umożliwiających m.in. efektywne wykorzystanie energii. Obiekt wyposażono także w szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach. W podziemnym parkingu na 326 samochodów znajdą się też stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat certyfikat BREEAM przyznawany budynkom, w którym nowoczesność i najwyższy komfort idą w parze z troską o środowisko naturalne.
W procesie pozyskiwania najemców w Ogrodowej Office, WX Office Development 2 – spółkę należącą do Warimpeksu, właściciela budynku, reprezentuje firma doradcza CBRE. – W Łodzi jesteśmy na co dzień i to właśnie Łódź jest dla nas jednym z najważniejszych rynków regionalnych w Polsce. Ogrodowa Office to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Łodzi obok takich ikon miasta jak Manufaktura i hotel Andel’s. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsza tak duża inwestycja biurowa oddana do użytku jednocześnie, bez etapów fazowania. To świadczy z jednej strony o ogromnym doświadczeniu firmy Warimpex na łódzkim rynku nieruchomości, z drugiej o popycie na jakościowe powierzchnie w dogodnej lokalizacji ze strony najemców, którzy wcześniej swoje siedziby mieli w budynkach o niższym standardzie. Biurowiec jest już prawie w połowie skomercjalizowany. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Ogrodowej – powiedziała Aleksandra Suszczewicz, Property Negotiator, CBRE.
W budynku nadal są wolne przestrzenie biurowe gotowe do wynajmu. Wśród dotychczasowych najemców są m.in. firmy MakoLab S.A., PwC Polska sp. z o.o., Bank Handlowy w Warszawie S.A., działający pod marką Citi Handlowy, oraz Harman Connected Services Poland Sp. z o.o. Łódzki biurowiec zaoferuje szereg funkcji i punktów usługowych – swoją placówkę otworzą tu m.in. PKO Bank Polski i salon fryzjerski Luisse, w budynku znajdą się również punkty gastronomiczne, takie jak kawiarnio-cukiernia oraz piekarnia, a także restauracja Meating Point.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Ogrodowa Office

Ogrodowa Office

Dostępna powierzchnia: 5551 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • liczba miejsc parkingowych: 3
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 13.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 323
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • wentylacja