Wrocław: CTE sprzedaje grunt pod biurowiec przy Sky Towerze źródło: materiały inwestora

Wrocław: CTE sprzedaje grunt pod biurowiec przy Sky Towerze

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper planował stworzyć przy ulicy Wielkiej swoją siedzibę. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę zdecydował się jednak na sprzedaż działki. Oczekuje prawie dwóch milionów złotych.
Grupa CTE wystawiła na sprzedaż działkę nr 1/3 o powierzchni 2 049 mkw. Jest zlokalizowana przy zbiegu ul. Wielkiej i Zaporoskiej (na osiedlu Powstańców Śląskich), w drugiej linii zabudowy. Komunikację zapewni wjazd drogą wewnętrzną prowadzącą od ul. Wielkiej, bezpośrednio za rondem Vaclava Havla. Deweloper oczekiwał pierwotnie 1,99 mln zł netto. Obniżył jednak cenę do 1,79 mln zł.
Plan miejscowy przeznacza wskazaną parcelę m.in. pod biura, pracownie medyczne i obiekty edukacyjne bądź kulturalne. Dobre skomunikowanie sprawia, że w okolicy stale przybywa inwestycji mieszkaniowych i biurowych.
Walory nieruchomości z pewnością umożliwią jej zagospodarowanie tak, aby służyła inwestorom oraz mieszkańcom Wrocławia – zapewnia Andrzej Swoboda, wiceprezes CTE S.A. – To doskonałe miejsce zarówno na placówkę medyczną, przedszkole lub szkołę, jak i na kameralny budynek biurowy. To także jedno z ostatnich wolnych miejsc w obrębie ścisłego centrum miasta.
Materiały inwestora

"Ozdoba handlowej ulicy w centrum"

Grupa CTE uzyskała w lipcu 2018 roku prawomocne pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego. Planowała przenieść do niego siedzibę.
Grupa kapitałowa CTE jest organizacją w fazie dynamicznego rozwoju. W jej skład wchodzą spółki działające w różnych branżach, m.in. odszkodowawczej. Rezygnacja z realizacji własnej siedziby wynika z przyjętej strategii rozwoju organizacji – wyjaśnia Andrzej Swoboda.
materiały inwestora
Dokumentacja powstała w wyniku konkursu. Autorami koncepcji od strony plastycznej jest pracownia Robak Piasta Architekci Sp. z o.o., a za projekty budowlany i wykonawczy odpowiada biuro ZAH Sp. z o.o.
REKLAMA
Zwycięski projekt ujął nas swoją ponadczasową, klasyczną formą, dbałością o detale. Budynek mógłby z powodzeniem być ozdobą ulicy handlowej w centrum miasta – wyjaśnia wiceprezes CTE S.A.
materiały inwestora
Powierzchnia całkowita parteru zaprojektowanego biurowca wynosi 397 mkw., a pierwszego piętra – 477 mkw. Deweloper przewidział też garaż podziemny o pow. 408 mkw. z 15 miejscami parkingowymi i archiwum. Ponadto na terenie inwestycji można wydzielić jeszcze dziewięć stanowisk dla samochodów.
materiały inwestora
materiały inwestora
Budynek w technologii słupowej daje możliwość adaptacji wnętrza do potrzeb użytkownika – podkreśla Andrzej Swoboda, wiceprezes CTE S.A.
Dodaje, że przyszły inwestor może nadać obiektowi inną formę zewnętrzną:
materiały inwestora
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA