Konkurs na elewację nowej siedziby wrocławskiego dewelopera rozstrzygniętyfot. Mariusz Bartodziej

Konkurs na elewację nowej siedziby wrocławskiego dewelopera rozstrzygnięty

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Osiem koncepcji, autorstwa sześciu pracowni projektowych, wpłynęło na konkurs na opracowanie zewnętrznej formy budynku, którego realizacja planowana jest w pobliżu Sky Tower, przy ul. Wielkiej we Wrocławiu.
Ostatnie lata to rozwój przestrzenny Wrocławia. Światło dzienne ujrzały liczne budynki autorstwa wrocławskich architektów, z których wiele trwale wzbogaciło miejski krajobraz. Wierząc w możliwości i potencjał twórczy lokalnych pracowni architektonicznych, zdecydowaliśmy się zorganizować konkurs. Jesteśmy przekonani, że położenie, sąsiedztwo i charakter budynku stanowią ciekawe wyzwanie dla kreatywnych i pomysłowych projektantów – mówił Andrzej Swoboda, wiceprezes CTE SA.
Zwycięski okazał się projekt wykonany przez architektów Łukasza Piastę, Wojciecha Robaka i Katerinę Patsko z pracowni architektonicznej Robak Piasta Architekci. Tym samym zdobyli nagrodę w wysokości 7,5 tys. zł.
Ujął nas swoją ponadczasową, klasyczną formą, dbałością o detale. Budynek mógłby z powodzeniem być ozdobą ulicy handlowej w centrum miasta – wyjaśnia Swoboda.
Organizator zdecydował się przyznać jedno wyróżnienie, którego laureatem jest zespół projektowy z pracowni ZAH. Deweloper przyznał im 1000 zł nagrody.
To projekt, który był najbliżej naszym pierwotnym wyobrażeniom. Zwraca uwagę oszczędną, nowoczesną formą, dużymi przeszkleniami i szlachetnymi materiałami wykończeniowymi – tłumaczy wiceprezes CTE SA.
Jak dodaje, efekt konkursu w pełni ich satysfakcjonuje. Dwukondygnacyjny budynek będzie miał 920 mkw. powierzchni biurowej. Projekt przewiduje znaczne ograniczenie ruchu samochodowego w obrębie posesji, większość miejsc postojowych znajduje się w garażu podziemnym. Inwestor planuje zachowanie istniejącej dojrzałej zieleni na terenie działki, a także nowe nasadzenia.
REKLAMA
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
fot. Mariusz Bartodziej
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA