Wrocław: Zbliża się nadbudowa i zmiana funkcji biurowca na Szczepinieźródło: Orange Polska

Wrocław: Zbliża się nadbudowa i zmiana funkcji biurowca na Szczepinie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Orange oczekiwał za nieruchomość przy ulicy Czarnieckiego niespełna 9 milionów złotych netto, ale nie zdradził ceny sprzedaży. Wrocławski deweloper AWM Budownictwo planuje rozbudowę istniejącego budynku. Może sięgnąć 28 metrów, a powstaną w nim przede wszystkim mieszkania.
Spółka związana z AWM Budownictwo S.A. złożyła 27 lutego wniosek o pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę biurowca przy ul. Czarnieckiego 31 na Szczepinie (w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przedszkola) wraz ze zmianą funkcji na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową). Wniosek obejmuje również utworzenie parkingów (podziemnego i naziemnego) oraz zagospodarowanie terenu. Deweloper nie udziela na razie informacji o swoich planach. Współpracuje przy tej inwestycji z Olejnik Pracownią Projektową.
Orange Polska

Miliony za działkę

Powierzchnia działki nr 12/1 wynosi 2 202 mkw. Stoi na niej piętrowy budynek biurowo-techniczny o pow. całkowitej 1284,3 mkw. Orange Polska S.A. sprzedał w czerwcu ubiegłego roku w trybie negocjacji prawo użytkowania wieczystego (do 2089 roku) nieruchomości. Wszystkie informacje, w tym te o nabywcy i wartości transakcji, są objęte tajemnicą handlową. W ostatnim ogłoszeniu podał cenę 8,9 mln zł netto. W marcu 2018 roku informowaliśmy, że oczekiwał 3,6 mln zł, a w kwietniu zeszłego roku ta kwota wzrosła do 4,5 mln zł. Warunkiem sprzedaży było m.in. ustanowienie bezterminowego prawa użytkowania 325,3 mkw. (54,7 mkw. w piwnicy i 270,6 mkw. na parterze).
UM Wrocławia
REKLAMA
Teren nie jest objęty planem miejscowym, dlatego było konieczne ustalenie warunków zabudowy. Magistrat wydał je (na wniosek osoby fizycznej) we wrześniu 2018 roku. Chodziło o dopuszczenie rozbudowy i nadbudowy istniejącego biurowca wraz ze zmianą jego przeznaczenia na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową) i garażem podziemnym.
Ustalone warunki dopuszczają realizację 28-metrowej budowli z płaskim dachem, z elewacją frontową (od strony ul. Czarnieckiego) szeroką na 40 m. Przyszły inwestor może zabudować maksymalnie 45% pow. działki, a przynajmniej 25% przeznaczyć na zieleń. Obsługę komunikacyjną zapewni od strony ul. Lubińskiej przez istniejący zjazd. Przebuduje przy tym skrzyżowanie ul. Czarnieckiego i Lubińskiej. Musi zagwarantować minimum 1,2 miejsca postojowego na każde mieszkanie i 20 na 1000 mkw. pow. użytkowej usług.
Więcej zdjęć w galerii.

Nowe lokale przy Braniborskiej?

Budynek wielorodzinny może powstać także w miejsce hurtowni Askot z artykułami dziecięcymi, przy ul. Braniborskiej. O wydanie decyzji środowiskowej stara się BPI Real Estate Poland Sp. z o.o. Nie jest jeszcze właścicielem nieruchomości. O szczegółach pisaliśmy w lutym.
fot. Filip Heliasz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA