Przy ulicy Radłowskiej mieści się kilkukondygnacyjny budynek biurowo-mieszkalny. Firma telekomunikacyjna chce go sprzedać wraz z działką o powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych. Oczekuje co najmniej siedmiu milionów.
Orange Polska S.A. poszerzył swoją ofertę nieruchomości w stolicy o tę zlokalizowaną przy ul. Radłowskiej 9 w Wawrze. Cena wynosi 7 mln zł netto. Warunkiem sprzedaży jest m.in. utrzymanie dla Poczty Polskiej pomieszczeń o pow. 175,67 mkw.
Na ogrodzonym terenie o pow. 3 269 mkw. stoją garaż (81,04 mkw.) i murowany budynek biurowo-mieszkalny o pow. użytkowej 1 192,66 mkw. Składa się z dwóch części: parterowego obiektu z piwnicą oraz segmentu trzykondygnacyjnego (z użytkowym poddaszem). Znajduje się w nim sześć mieszkań, o metrażach: 30,39; 30,48; 43,82; 53,34; 54,34 oraz 55,83 mkw.
Do posesji prowadzą dwa wjazdy przez bramy i dwie furtki (od strony ul. Radłowskiej i Osterwy). Mieszkańcy mają do dyspozycji naziemny parking.
Orange Polska
Nieruchomość jest przeznaczona pod biura, usługi lub mieszkania. Orange przewiduje trzy warianty wykorzystania. Pierwszy to zachowanie obecnej funkcji (usługi łączności) i rozbudowa oraz nadbudowa obiektu o maksymalnie 1 900 mkw. Drugi zakłada zmianę zapisów planu miejscowego na zabudowę jednorodzinną i rozbudowę o najwyżej 1 000 mkw. Ostatnią opcją proponowaną przez obecnego właściciela jest korekta MPZP w postaci rozszerzenia podstawowego przeznaczenia o funkcje mieszkaniowe i nieuciążliwe usługi, przy zachowaniu funkcji łączności i telekomunikacji. Wówczas wzrost powierzchni mógłby sięgnąć 1 900 mkw.
REKLAMA
Więcej zdjęć w galerii.
Historyczny kompleks w ścisłym centrum już sprzedany
Orange ma w stolicy więcej nieruchomości do sprzedaży. Zbycie jednej sfinalizował we wrześniu. Fundusz Zeitgeist Asset Management zapłacił za kompleks Nowogrodzka w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki ponad 350 mln zł. Planuje zrealizować m.in. apartamenty pod wynajem.
Zespół składa się z sześciu budynków, w tym z historycznej siedziby Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego z 1931 roku. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
Orange Polska