Znany wrocławski deweloper kupił działkę wraz z biurowcem tuż przy Placu Strzegomskimfot. Jakub Zazula

Znany wrocławski deweloper kupił działkę wraz z biurowcem tuż przy Placu Strzegomskim

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych deweloperów działających we Wrocławiu został nowym właścicielem działki i znajdującego się na nim budynku przy ulicy Legnickiej 36 tuż obok Placu Strzegomskiego. 
Wrocławska firma Vantage Development SA zakupiła działkę na której stoi niewielki biurowiec, w którym znajduje się jeden z oddziałów Bank Credit Agricole
- Działka przy ul. Legnickiej 36 została kupiona przez spółkę w sierpniu tego roku. W tej chwili trwają prace nad koncepcją projektu, powiązane również z toczącymi się procedurami administracyjnymi. Z uwagi na obecne realia, trudno na ten moment składać nam jakiekolwiek deklaracje związane z harmonogramem prac na terenie inwestycji - informuje nasz portal Katarzyna Szydłowska-Biskup - starszy specjalista ds. komunikacji w Vantage Development SA.
fot. Jakub Zazula
Przypomnijmy, Credit Agricole Bank Polska S.A. postanowił w listopadzie 2019 r. sprzedać prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Legnickiej 36 na Szczepinie, gdzie mieści się jego oddział. Oczekiwał co najmniej 25 mln zł (4 299,23 zł/mkw.).
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa ten obszar jako mieszkaniowo-usługowy. Nieruchomość składa się z działek nr 15/10 i 15/11, o łącznej powierzchni 5 815 mkw. Znajdują się na nich parking oraz wybudowany w 1975 roku dwupiętrowy biurowiec. Jego pow. użytkowa wynosi około 3,5 tys. mkw.34 metry zamiast 55

Jeden z deweloperów już kilka lat temu planował inwestycję w tej lokalizacji. W maju 2017 roku informowaliśmy, że na wniosek Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. magistrat wydał decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla zamierzonego przedsięwzięcia. Kompleks miał pełnić funkcję biurowo-usługowo mieszkalną. Składałby się z dwóch budynków z 55-metrową dominantą. Pow. użytkowa wyniosłaby 27 tys. mkw. (w tym 9 tys. mkw. mieszkań), a zabudowy – 3 190 mkw. Inwestor przewidział trzypoziomowy garaż podziemny z ok. 400 miejscami parkingowymi. Jak ustalił portal Wroclife, Bouygues Immobilier Polska zrezygnował z tych planów.

Teren nie jest objęty planem miejscowym, dlatego przyszły inwestor musi uzyskać warunki zabudowy. Magistrat wydał taką decyzję w lutym ubiegłego roku. Zgodnie z nią istniejący budynek ma zostać rozebrany, a w jego miejsce powstać nowy biurowiec z garażem podziemnym. Może być wysoki na 34 m i szeroki na 49 m od strony placu Strzegomskiego i 68 m od ul. Braniborskiej oraz Legnickiej.

Więcej zdjęć w galerii.

Nowe mieszkania w okolicy

Jeden nowy budynek w pobliżu już powstaje, po drugiej stronie drogi. Vantage Development S.A. realizuje dziesięciopiętrowy budynek wielorodzinny Legnicka 33. Znajdzie się w nim niespełna 240 mieszkań oraz kilkanaście lokalami usługowych. Inwestor zapewnia 222 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, a do tego stanowiska naziemne. O szczegółach pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku.

W okolicy szykuje się kolejny projekt deweloperski. W sierpniudonosiliśmy, że Orange Polska S.A. sprzedał w trybie negocjacji prawo użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Czarnieckiego 31 na Szczepinie. Urzędnicy wydali już warunki zabudowy, zgodnie z którymi inwestor może rozbudować i nadbudować istniejący biurowiec, a także zmienić jego przeznaczenie na budynek wielorodzinny z częścią usługową (hotelowo-biurowo-handlową).
Orange Polska
Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA