[Wrocław] Znika dziki parking w centrum miasta. Będą tam apartamenty [WIZUALIZACJE]

[Wrocław] Znika dziki parking w centrum miasta. Będą tam apartamenty [WIZUALIZACJE]

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Działka przy ulicy Śrutowej, gdzie jeszcze niedawno kierowcy parkowali swoje auta, od kilku dni jest ogrodzona. Inwestor, który kupił ten teren za niecały milion złotych, już wkrótce rozpocznie tam budowę czteropiętrowego apartamentowca. Budynek będzie się nazywał Golden House. Ruszyły już również przygotowania pod inną inwestycję tego samego dewelopera w samym sercu Wrocławia, który postawi mieszkania tuż przy Arsenale Miejskim.

Jeszcze do niedawna przy ul. Śrutowej (między ulicami Drobnera i Henryka Brodatego) można było "na dziko" zaparkować samochód. Teraz to się zmieniło.

- Działkę przy ulicy Śrubowej 15 zaczęliśmy ogradzać i jeszcze w tym miesiącu rozpoczęte zostaną prace nad inwestycją - tłumaczy Marcin Misztal, pełnomocnik zarządu i2 Development - dewelopera, który w zeszłym roku kupił ten teren od miasta za niecały mln złotych.

Powstanie tam apartamentowiec Golden House. Budynek będzie miał cztery kondygnacje, a wewnątrz znajdą się jedno i dwu poziomowe apartamenty.

To nie jedyna inwestycja tego dewelopera w ścisłym centrum Wrocławia. Ruszyły już przygotowania do budowy apartamentowca tuż przy Arsenale Miejskim, przy zbiegu ulic Wszystkich Świętych i Cieszyńskiego.

Będzie to 7-kondygnacyjny budynek składający się z 24 apartamentów i usytuowanych na parterze lokali usługowych. Obiekt, który postawi I2 Development ma być gotowy pod koniec 2013 roku.

Niedawno informowaliśmy również, że ten sam deweloper kupił działkę na Wielkiej Wyspie, na na której stoi XIX-wieczny schron piechoty. Udało nam się ustalić, jakie są plany co do tego gruntu. Przedstawiciele firmy zapewniają, że nie zamierzają wyburzać schronu - budynek nie jest wpisany do gminnego rejestru zabytków, więc inwestor bez przeszkód mógłby budynek rozebrać.

- Planujemy w tym miejscu kameralną zabudowę, schron na pewno zostanie, a nawet postaramy się go wyeksponować. Powstanie kompleks mieszkalny z kilkudziesięcioma lokalami oraz prywatnym parkiem - wyjaśnia Marcin Misztal.

Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA