ATAL wchodzi do Trójmiasta. Wybuduje apartamenty źródło: mat. inwestora

ATAL wchodzi do Trójmiasta. Wybuduje apartamenty

Gdańsk, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
ATAL rozpoczął zapowiadaną ekspansję na rynek trójmiejski. Do oferty trafiło pierwsze osiedle dewelopera w Gdańsku, przy ulicy Długa Grobla – Nowa Grobla Apartamenty. Powstanie tam 178 lokali, a ceny mieszkań wynoszą 7 200 złotych brutto za metr kwadratowy.
Jak zapowiada deweloper, osiedle składać się będzie z dwóch budynków, które w poszczególnych częściach będą miały cztery lub pięć pięter. 
– Inwestycja pomieści 168 komfortowych mieszkań zaprojektowanych z należytą dbałością o przestronność, ustawność i odpowiednie doświetlenie. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy metraży  od 24,06 do 120,55 mkw. i układów od 1 do 5 pokoi. Większość mieszkań na piętrach będą posiadały balkony lub tarasy, a do wszystkich zlokalizowanych na parterze przynależeć będą ogródki do samodzielnej aranżacji – wyliczają przedstawiciele spółki.
Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach zaplanowano parking podziemny, który pomieści 164 samochody, a na zewnątrz budynków powstaną dodatkowe 22 miejsca postojowe. Udogodnieniem dla mieszkańców będą także liczne komórki lokatorskie. Na terenie kompleksu powstanie też 10 lokali handlowo-usługowych.
– ATAL buduje w pięciu polskich miastach. Nowa Grobla Apartamenty jest osiedlem, które stworzyliśmy w oparciu o nasze duże doświadczenie i znajomość rynku. Dzięki temu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – podkreśla Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.
mat. inwestora

Nowa Grobla Apartamenty – jak zapewnia deweloper – wyróżni się na tle otoczenia dopracowaną architekturą i wysokim standardem. 

REKLAMA
– Dzięki materiałom najwyższej jakości, proste bryły budynków zyskają estetyczne wykończenie w stonowanej, klasycznej kolorystyce. Osiedle zostanie otoczone pasem zieleni z efektownymi kompozycjami roślinnymi. Przestrzeń pomiędzy obiektami zostanie wypełniona dużymi trawnikami i wygodnymi ciągami dla pieszych. W obrębie kompleksu powstaną: plac zabaw dla dzieci, wygodne drogi dojazdowe do budynków, chodniki dla spacerowiczów oraz ławki – wyliczają przedstawiciele ATAL-u.
Osiedle będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a budynki zostaną wyposażone w cichobieżne windy.
– Wejście na rynek trójmiejski traktujemy długofalowo. Jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnej inwestycji, aktywnie przyglądamy się także nowym gruntom – zapewnia Zbigniew Juroszek.

Osiedle Nowa Grobla Apartamenty to pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Gdańsku. Do tej pory spółka oferowała mieszkania w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. 

W pierwszym półroczu 2016 roku ATAL S.A. sprzedał 1183 mieszkania, czyli o 377 więcej niż w takim samym okresie rekordowego dotąd 2015 roku. 
– Rozszerzenie działalności na rynek trójmiejski, a w bliskiej przyszłości także poznański, spowoduje, że ATAL będzie jedynym deweloperem obecnym we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce. To z kolei pozwoli na dalsze zwiększanie sprzedaży, a także na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – dodaje Juroszek.
Planowany termin oddania do użytkowania inwestycji Nowa Grobla Apartamenty to III kwartał 2018 roku. Za projekt odpowiedzialne jest studio architektoniczne KD Kozikowski Design Pracownia Architektoniczna.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA