[Poznań] ATAL wchodzi do stolicy Wielkopolski. Wybuduje mieszkania obok Malty [WIZUALIZACJE]źródło: Materiały inwestora

[Poznań] ATAL wchodzi do stolicy Wielkopolski. Wybuduje mieszkania obok Malty [WIZUALIZACJE]

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
ATAL S.A. rozpoczyna sprzedaż na kolejnym nowym rynku w tym roku. W dniu 4 października do oferty trafiło pierwsze osiedle spółki w Poznaniu – ATAL Malta. Tym samym ATAL stał się jedynym deweloperem obecnym we wszystkich największych aglomeracjach w Polsce. Poznańska inwestycja powstaje przy ul. Wołkowyskiej, w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. W pięciopiętrowym budynku, o dopracowanej i funkcjonalnej architekturze, znajdzie się 131 lokali. Ceny zaczynają się od 6 200 złotych brutto za mkw.
W ATAL Malta znajdzie się 130 przestronnych mieszkań o powierzchniach od 36,08 do 111,01 mkw. i rozkładach od 2 do 4 pokoi, a także jeden lokal usługowy. Ponadto zaplanowano 42 miejsca parkingowe na zewnątrz budynku oraz 94 na parkingu podziemnym. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą liczne komórki lokatorskie. W ATAL Malta do mieszkań parterowych będą przylegały ogródki, a na wyższych piętrach – dla każdego lokalu – zaplanowano przestronne tarasy lub balkony.
ATAL od teraz działa na wszystkich największych rynkach deweloperskich w kraju. Nasze doświadczenie pozwala nam odpowiednio dopasować ofertę do potrzeb klientów w  poszczególnych miastach. Podobnie jest w Poznaniu – zadbaliśmy o odpowiedni projekt, wysoki standard wykończenia, atrakcyjną lokalizację i funkcjonalne układy lokali. To z pewnością przyczyni się do dużego zainteresowania osiedlem – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL SA. 
Nowoczesny projekt ATAL Malta zostanie usytuowany w miejscu, skąd roztacza się piękny widok na jezioro oraz na przylegające do niego tereny spacerowe i rekreacyjne. Zabudowa zostanie wykonana z nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończona w minimalistycznym stylu. Monochromatyczna elewacja z kontrastowymi elementami, efektowne tarasy i ogródki przy mieszkaniach sprawią, że budynek zyska wyjątkowo elegancki i prestiżowy charakter. Inwestycję otoczą także szerokie chodniki, trawniki, ławki oraz kompozycje roślinne. ATAL Malta zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżna winda zapewnią komfort wszystkim mieszkańcom.
Inwestycja będzie doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta – nieopodal osiedla znajdują się przystanki linii autobusowych. Sąsiednia ulica Baraniaka umożliwi zmotoryzowanym mieszkańcom szybki dojazd do centrum oraz poza miasto. Lokalizacja osiedla łączy w sobie wygodny dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej z bliskością terenów zielonych. W sąsiedztwie osiedla znajduje się Jezioro Maltańskie, przy którym funkcjonują liczne punkty rekreacyjne. Ponadto w okolicy działają liczne sklepy, restauracje, kawiarnie, a także hotele i biurowce. Przyszli mieszkańcy docenią bliskość szkoły, przedszkola i uczelni wyższych, a także placówek medycznych, aptek oraz banków. ATAL Malta to propozycja idealna zarówno dla osób, które poszukują mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem.
ATAL Malta to pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Poznaniu. Do tej pory spółka oferowała mieszkania w: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz – od sierpnia 2016 r. – Gdańsku. Projekty cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, a firma regularnie zwiększa wyniki sprzedaży. Na koniec trzeciego kwartału 2016 roku ATAL S.A. sprzedał 1762 lokale, czyli o 73 więcej niż w całym rekordowym dotąd 2015 roku (1689).
Rozszerzenie działalności na rynek poznański oznacza, że ATAL jest jedynym deweloperem obecnym we wszystkich największych aglomeracjach w Polsce. To z kolei pozwoli na dalsze wzrosty sprzedaży, a także na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – dodał Zbigniew Juroszek.
Termin zakończenia prac budowlanych i oddania do użytkowania inwestycji to I kwartał 2018 roku. Za projekt odpowiedzialne jest studio architektoniczne AP Szczepaniak.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...