[Wrocław] Mikrolofty w poniemieckiej fabryce broni. Na terenie parku biznesu powstaje aparthotel [WIZUALIZACJE]źródło: mat. inwestora

[Wrocław] Mikrolofty w poniemieckiej fabryce broni. Na terenie parku biznesu powstaje aparthotel [WIZUALIZACJE]

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Apartamenty Hydral to nowa inwestycja, która powstaje we Wrocławskim Parku Biznesu 3, przy ulicy Bierutowskiej. – Mikroapartamenty w dawnej ceglanej, poniemieckiej fabryce mają mieć charakter hotelu dla pracowników nowoczesnego kompleksu parku, pracowników pobliskich zakładów, a także turystów – zapowiada inwestor.
Przed wojną, w latach 40-tych, mieściła się tu fabryka broni Rheinmetall-Borsig. A po wojnie – zakłady przemysłowe Fasil, potem WSK, Hydral, a następnie PZL Hydral. Do dziś zachowały się oryginalne napisy i elementy wyposażenia zakładów.
Teraz powstanie tam zupełnie nowa inwestycja, czyli Apartamenty Hydral.
 Na czterech piętrach dawnych zakładów przemysłowych Hydral przy ul. Bierutowskiej będzie znajdować się 211 małych loftów. Przed historycznym gmachem powstanie 87 miejsc parkingowych. Obok klimatycznej fasady, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji park z wieloletnimi tujami i świerkami. Loftowy charakter wysokich apartamentów do 4,80 m z antresolami sprawią, że miejsce to będzie mieć niepowtarzalny klimat – wylicza Dominika Wesołowska, reprezentująca inwestora.


Lofty w kompleksie biznesowym
Wesołowska podkreśla, ze wszystkie budynki dawnej fabryki są odnawiane i tworzą spójny kompleks biznesowy o jednolitym industrialnym wyglądzie, na wzór małego miasteczka. 
– Apartamenty Hydral powstają w modernistycznym budynku z ceglaną elewacją, przed którym znajduje się piękny park. A wszystko to znajduje się w malowniczej i zielonej dzielnicy Wrocławia, na Psim Polu – zaznacza Dominika Wesołowska.
Dodaje, że otoczona zielenią enklawa, w której usytuowane są zarówno apartamenty, jak i firmy, to propozycja przede wszystkim dla pracowników parku oraz pobliskich spółek. 
W samym budynku powstanie Strefa Wellness oraz basen, a wokół kompleksu znajdują się tereny rekreacyjne. W budynku będzie także mieścić się restauracja.
Apartamenty Hydral mają przede wszystkim pełnić funkcję aparthotelu. Lofty będą mieć od niespełna 16 do niewiele ponad 48 metrów kwadratowych powierzchni.
– Małe apartamenty mogą być również bardzo funkcjonalne. Przykładem jest apartament w XVIII-wiecznej kamienicy w centrum Rzymu, czy dom zaprojektowany przez wybitnego architekta Renzo Piano. Włosi udowodnili, że można doskonale egzystować już na 7 m kw. – zapewnia Dominika Wesołowska. 


Kim jest inwestor?
Spółka Apartamenty Centrum Hydral jest spółką celową, której głównym udziałowcem jest spółka BFF Investments.
BFF Investments Polska powstała w 2006 roku jako spółka celowa do zarządzania Wrocławskim Parkiem Biznesu 3, położonym przy ulicy Bierutowskiej. Wraz ze spółką Devco, BFF Investments Polska należą do grupy inwestycyjnej działającej i realizującej od 1997 roku inwestycje na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska – głównie z obszaru zarządzania powierzchniami biurowymi, centrami sportowymi, a także restauracją zabytków. 
Grupa posiada we Wrocławiu ponad 75 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej znajdującej się we Wrocławskich Parkach Biznesu – nr 1 przy ulicy Strzegomskiej, nr 2 przy ulic Wołowskiej oraz nr 3 przy ulicy Bierutowskiej.
>Zobacz więcej wizualizacji Apartamentów Hydral

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA