Norwegowie zatrudnią 1000 osób w nowej fabryce pod Włocławkiem

Norwegowie zatrudnią 1000 osób w nowej fabryce pod Włocławkiem

kujawsko-pomorskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka inwestycja z branży automotive w Polsce. Norweski holding Kongsberg Automotive rozpoczął w Pikutkowie k. Włocławka budowę fabryki elementów wyposażenia samochodów. Pracę w niej znajdzie docelowo 1000 osób. Rekrutacja już trwa.
W 2018 roku odbędzie się następny etap rekrutacji, obejmujący 350 miejsc pracy. Docelowo w nowej fabryce zatrudnienie ma znaleźć do 2020 roku ponad 1000 osób. W 2018 roku ma zakończyć się wyposażanie parku maszynowego.
REKLAMA
Fabryka powstaje na terenie Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Inwestycja powstaje jako BTS i jest budowana przez Panattoni Europe. Zakład produkcyjny Kongsberg Automotive zlokalizowany będzie na 6 hektarowej działce w pobliżu węzła autostrady A-1 Włocławek Zachód. Na miejscu trwają już pierwsze prace ziemne.
Kongsberg Automotive to holding mający swoja siedzibę w Norwegii. W branży automotive działa już od ponad 50 lat. Firma zajmuje się produkcją m.in. systemów wentylowania foteli samochodowych, mat grzewczych oraz regulacji podparcia lędźwiowego. Jest poddostawcą największych europejskich koncernów motoryzacyjnych.W Polsce działa od 2000 roku w Pruszkowie i zatrudnia w tamtejszej fabryce około 1200 osób. Drugi zakład produkcyjny tego koncernu od 2016 roku działa także w Koluszkach pod Łodzią.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA