1000 nowych miejsc pracy w Będzinie dzięki inwestycji Johnson Electric

1000 nowych miejsc pracy w Będzinie dzięki inwestycji Johnson Electric

śląskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeszcze w tym miesiącu nastąpi oficjalne otwarcie nowej fabryki automotive w Będzinie. Chiński koncern Johnson Electric otwiera swój drugi zakład produkcyjny w Polsce. Johnson Electric ma siedzibę w Hongkongu i jest notowany na tamtejszej giełdzie.
Fabryka powstała w południowo-wschodniej części Będzina, w okolicy ul. Krakowskiej i Zagórskiej, przy administracyjnych granicach Będzina i Sosnowca. Nowy zakład znajduje się zaledwie cztery kilometry od już istniejącej fabryki tej firmy w Dąbrowie Górniczej.
Inwestycja zajmuje łączną powierzchnię ok. 9,6 tys. m kw., z czego część produkcyjna zajmuje ok. 6,1 tys. m kw., a część biurowo-socjalna – 3,5 tys. m kw. Znajduje się tam również parking o powierzchni 6 tys. m kw. z 400 miejscami. Na zlecenie Johnson Electric fabrykę (jako BTS) wykonała firma Panattoni Europe.

Johnson Electric specjalizuje się w produkcji podzespołów m.in. dla przemysłu samochodowego. W fabryce w Będzinie wytwarzane będą silniki, przełączniki i systemy kontroli.

REKLAMA
Nowa fabryka chińskiego koncernu Johnson Electric jest pierwszą inwestycją w kilkunastohektarowej, będzińskiej strefie gospodarczej, której uzbrojenie było możliwe m.in. dzięki udziale gminy w projekcie "Gospodarcza Brama Śląska". W efekcie, przy wsparciu środków unijnych, kilka sąsiadujących ze sobą miast Zagłębia Dąbrowskiego, przygotowało tereny m.in. pod nowe zakłady produkcyjne lub usługowe.
Zatrudnienie w fabryce ma znaleźć docelowo blisko 1000 pracowników.
Johnson Electric jest niekwestionowanym liderem w produkcji podzespołów m.in. dla przemysłu samochodowego oraz branży AGD, który zatrudnia ponad 36 tysięcy pracowników w 23 krajach na całym świecie. Nowo powstający zakład produkcyjny będzie drugą inwestycją chińskiego inwestora w Polsce, obok istniejącego od 2005 roku zakładu produkcyjnego zlokalizowanego na Śląsku w Dąbrowie Górniczej, który zatrudnia ponad 700 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA