Będą nowe miejsca pracy w Wałbrzychu. Kolejne inwestycje dwóch zagranicznych firmźródło: WSSE "Invest-Park"

Będą nowe miejsca pracy w Wałbrzychu. Kolejne inwestycje dwóch zagranicznych firm

Orzech
Orzech
REKLAMA
JoysonQuin oraz Tristone – dwie najdłużej działające firmy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park" zdecydowały się na kolejne inwestycje w mieście. Nowe projekty motoryzacyjne opiewają łącznie na 135 mln złotych.
JoysonQuin Automotive Systems Polska to producent kierownic i elementów dekoracyjnych do wnętrz samochodów, który działa w Wałbrzychu od przeszło 20 lat. Kolejny projekt inwestycyjny związany jest z budową nowego zakładu, w którym produkowane będą wysokiej jakości detale ozdobne do drzwi i kokpitów. Produkty Joysonquin zostaną zamontowane w pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes.
REKLAMA
– Nowa inwestycja to dla JoysonQuin – droga do dalszego rozwoju i stworzenia nowych możliwości w zakresie technologii, doskonalenia organizacji i uzyskania nowych kompetencji. To wielka szansa na dalszą obecność firmy JoysonQuin jako pracodawcy w lokalnym środowisku z poszerzonym portfolio produktów i zastosowaniem bardzo wysokiego stopnia automatyzacji. JoysonQuin na podstawie lat doświadczeń, zdobytej wiedzy i pracy zespołowej chce zbudować nowoczesny, efektywny, przyjazny dla środowiska i pracowników zakład – mówi Jacek Kucharski, prezes zarządu firmy.

Budowa zakładu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Docelowo w nowej fabryce znaleźć ma zatrudnienie około 300 osób. Wartość projektu opiewa na 120 mln złotych.


Na kolejną, już 7 inwestycję w Wałbrzyskiej Strefie zdecydował się także pobliski Tristone Flowtech Poland. Ten międzynarodowy producent aplikacji do układów chłodzenia zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i również może poszczycić się 20-letnią historią działalności w Wałbrzychu. Nowy projekt zakłada rozbudowę parku maszynowego poprzez doposażenie fabryki w urządzenia najnowszej generacji. Przewody doprowadzające płyny chłodnicze produkowane w ramach nowej inwestycji znajdą zastosowanie w samochodach BMW oraz Mini Cooper – zarówno z napędem tradycyjnym jak i elektryczny oraz hybrydowym.

Na obszarze WSSE w Wałbrzychu działa obecnie 16 firm, które zatrudniają ponad 7 000 osób. W marcu tego roku na nową inwestycję zdecydowała się Faurecia, która zwiększy zatrudnienie o kolejne 1000 osób. Z kolei w kwietniu Toyota Motor Manufacturing Poland uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do napędów hybrydowych.

Źródło: WSSE "Invest-Park"

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA