Materialise inwestuje w Bielanach Wrocławskich

Materialise inwestuje w Bielanach Wrocławskich

Aglomeracja Wrocławska, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Belgijska firma Materialise wybuduje w Bielanach Wrocławskich fabrykę produkującą prototypy i przedmioty drukowane w technologii 3D. Inwestycja powstanie w "TSSE Euro-Park Wisłosan, Podstrefa Wrocław-Kobierzyce".

Fabryka w Bielanach Wrocławskich będzie największą i najnowocześniejszą w naszej części Europy fabryką 3D.

Aktualnie większość wyrobów spółki powstaje właśnie we Wrocławskim Parku Technologicznym. Tam również znajdują się działy: IT, badań i rozwoju oraz księgowość i dział handlowy spółki, które w przyszłym roku przeniosą się do nowego obiektu w Bielanach Wrocławskich.
Innowacyjna technologia
Oprócz samych drukarek 3D, nowa fabryka w Bielanach Wrocławskich będzie również wyposażona w pełne zaplecze post-produkcyjne, pozwalające na każdy rodzaj wykończenia wyprodukowanych detali.
Materialise jest producentem wyrobów, bazujących na technologii Additive Manufacturing (AM), powszechnie znanego jako drukowanie 3D. W powstającej w Bielanach Wrocławskich fabryce inwestor będzie produkować wyroby 3D z tworzyw sztucznych, spiekanych proszków metali oraz żywic. Zajmie się również rozwojem oprogramowania na własne potrzeby. 

Wartość inwestycji w Bielanach Wrocławskich inwestor szacuje na co najmniej 33,2 mln zł. Firma zadeklarowała również utworzenie 18 nowych miejsc pracy (w fabryce będzie pracowało ponad 50 osób, w tym osoby przeniesione z dotychczasowej lokalizacji we Wrocławskim Parku Technologicznym na ul. Klecińskiej we Wrocławiu).

Z innowacyjnej oferty Materialise korzystają przede wszystkim takie branże jak: motoryzacyjna, lotnicza, medyczna, producenci AGD, elektroniki użytkowej, projektanci mody oraz wiele innych branż gdzie konieczna jest personalizacja produktu lub wytwarzaniu krótkich serii produkcyjnych. 

Miastoprojekt Wrocław dopilnuje inwestycji

REKLAMA
Funkcję Inżyniera Kontraktu, w ramach zadania polegającego na budowie obiektu produkcyjno-biurowego oraz zagospodarowaniu terenu dla Materialise S.A. w gminie Kobierzyce w obrębie Bielan Wrocławskich prowadzi firma Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o.
Wizualizacje: miastoprojektwroclaw.pl
http://www.miastoprojektwroclaw.pl/

http://www.miastoprojektwroclaw.pl/

http://www.miastoprojektwroclaw.pl/

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA